Віра Данилівна Мозолевська звернулася до мешканців міста Покров

«Мешканцям славного міста Покрова, яке ще донедавна називалося Орджонікідзе.

Для Бориса Мозолевського ваше місто залишилося сонячним щасливим спогадом і живою мрією до його останнього земного дня. Минуло 46 років з дня величної події – знахідки золотої скіфської Пекторалі і царського поховання у Товстій Могилі, які згодом науковий світ визнав знахідкою 20 століття.
Вже 24 роки немає Бориса Миколайовича і от знову ваше місто поринуло у ті незабутні спогади.
Сказати, що я вдячна місту за пам’ять і шану тим подіям – це нічого не сказати. Я щиро вражена до глибини душі щедрими зусиллями і бажанням вашого міста правдиво оцінити і усвідомити значення тих подій.
Передивившись відео, була здивована непідробною задушевністю учасників заходів, обсягом робіт щодо облаштування території парку, названого на честь Бориса Мозолевського.
Дуже сподобалось оформлення пам’ятного каменя у центрі парку, приємно вразило, що пам’ятну стелу відкривали саме діти, бо кому, як не їм відкривати для себе історію вашого багатого краю. А він безкінечно багатий історичними подіями, мужніми і гордими людьми, які населяли його і постійно боронили, копалинами, степом, курганами, щедрим сонцем.
Сподобалась душевна атмосфера свята, піднесеність, сонячність, відвертість і небайдужість учасників дійства. Вражена проникливим прочитанням віршів Бориса Миколайовича, адже в поезії він був завжди щирим і чесним.
Дуже задоволена і вважаю надзвичайно цінною ідею розмістити у цьому парку скіфські стели, які Б. Мозолевський звозив з розкопаних ним курганів, тобто «заселити» парк законними «мешканцями» степу. Адже так вдасться поєднати історичність Вашого краю із сьогоденням, відобразити безперервність життя на землі: від пращурів до сучасників.
«Це наша з вами спільна Батьківщина,
Бо як ви з неї вирвете мене?…»
(Б. Мозолевський)
Загалом День Пекторалі у Покрові був проведений, як заведено казати, на високому, я б навіть сказала, на витонченому культурному рівні.
Доземне спасибі всі, хто долучився до організації свята, зробив його цікавим, змістовним, а головне – щирим.
Мені дуже шкода, що я не змогла бути присутньою в цей день у місті.
Я дякую всім мешканцям міста за сердечність у проведенні Дня Пекторалі. Нехай їм добром воздасться за щирість і пам’ять про Бориса, який вважав Ваше місто своїм домом, нехай постійними супутниками Покрова будуть успіх і процвітання.

З повагою, Віра Мозолевська»

Матеріал надав наш читач Вадим Крушинський