Анна-Марія, Матрона та Кір’ян: як називали дітей у Покрові минулого року

Анна-Марія, Матрона та Кір’ян: як називали дітей у Покрові минулого року

Кожного року міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) готує інформацію про найпопулярніші, рідковживані, а також дивні та нетрадиційні імена. Цей перелік може стати у пригоді тим городянам, що планують стати батьками, але ще не встигли обрати ідеальне ім’я для майбутньої дитини. Та й іншим, нам здається, буде досить цікаво його почитати. Отже, як називали мешканці Покрову своїх дітей протягом 2016 року?

За інформацією, наданою начальником Покровського міського відділу ДРАЦС Аллою Гольденберг, серед найпопулярніших жіночих імен минулого року є такі досить оригінальні, як Аріна, Каміла, Уляна і Аделіна. Також дівчаток у 2016 часто називали Аліса, Вероніка, Кіра, Дар'я, Дарія, Єлизавета, Аліна, Євгенія, Владислава, Діана, Злата, Софія, Мирослава, Поліна, Анна, Єва, Анастасія, Марія, Тетяна, Олександра, Мар’яна, Катерина, Христина.

Серед популярних, але водночас незвичних чоловічих імен переважають старослов’янські та біблейські – Святослав, Назар, Макар, Матвій, Лев. Популярними чоловічими іменами у 2016 році були Михайло, Владислав, Кирило, Тимофій, Сергій, Богдан, Артем, Вадим, Дмитро, Тимур, Ілля, Денис, Максим, Ярослав, Єгор, Євгеній, Євген (так, це різні імена), Микита, Іван, Андрій.

В переліку рідковживаних імен також багато цікавих. Зокрема, дівчаток минулого року хоч нечасто, але називали Емілія, Варвара, Алевтина, Мілана, Дарина, Ксенія, Ангеліна, Флора, Сабіна. Досить несподівано серед рідковживаних опинилися такі розповсюджені імена, як Наталія, Ірина, Вікторія, Валерія.

Рідковживані чоловічі імена минулого року – Ростислав, Артемій, Ернест, Валерій, Олександр, Антон, Костянтин, Роман, Влас, Володимир, Анатолій, Гліб, Артем, Степан, Платон, Аврам, Данило, Станіслав, Артур, Віктор, Марко. Як бачимо, тут теж вистачає як оригінальних, так і звичних імен.

І, нарешті, розділ "Дивні та нетрадиційні імена". На ньому хочеться зупинитися детальніше. В наш час, коли взаємний вплив різних культур стає все сильнішим, а на допомогу фантазії батьків завжди може прийти всезнаючий Інтернет, навіть у невеликих містах, як наш Покров, можливо зустріти людину з оригінальним іменем. Зрештою, мода на імена – це явище непостійне, і ті імена, які зараз здаються дивними, через кілька років можуть стати мейнстримом. А імена, якими зараз називають кожну другу дитину, мають всі шанси стати занадто банальними та перейти до категорії рідковживаних. До речі, якщо далі вам раптом здасться, що автор просто не знає української мови и написав якесь ім’я неправильно, знайте – саме так їх побажали записати до свідоцтв про народження батьки.

Отже, серед нетрадиційних жіночих імен 2016 року – Даріна, Каріна, Севда, Ніколь, Соф’я, Аріана, Анна-Марія, Крістіна, Меланія, Емілі, Аміна та Матрона. А серед чоловічих – Кіріл, Кирил (так, це різні імена, а ще є загальновживана форма Кирило), Радіон, Даніель, Марк, Дмітрій, Тигран, Нікіта, Даніїл, Давід, Глеб, Акім та Кір’ян.

Невдале ім’я – це ще не вирок

До речі, тим мешканцям міста, які вже виросли, та все ще незадоволені тим, як батьки їх назвали, начальник міського відділу ДРАЦС Алла Гольденберг нагадує, що занадто оригінальне ім’я чи немилозвучне прізвище – це не обов’язково назавжди. В законодавстві нашої країни передбачена можливість їх змінити.

Для цього необхідно прийти до відділу ДРАЦС і написати відповідну заяву, яка далі направляється до органів Національної поліції. Там перевіряють кримінальне минуле заявника, чи не знаходиться він у розшуку, чи не має заборгованостей перед банками та комунальними службами, несплачених штрафів, тощо. Якщо поліція не знаходить ніяких прихованих чи протизаконних мотивів для зміни імені, то надає дозвіл на цю процедуру. На його підставі відділ ДРАЦС видає заявнику Свідоцтво про зміну імені (ім’я людини складається із прізвища, власного імені та по батькові). А вже на підставі Свідоцтва громадянин змінює собі паспорт та інші документи.

Незважаючи на ці складнощі, протягом минулого року можливістю змінити ім’я, прізвище, або те й інше скористалося 26 городян.

Підготував Євген Січкаренко

Залишити коментар

Відправити