Біля Олександрівської збагачувальної фабрики було виявлено міну

Біля Олександрівської збагачувальної фабрики було виявлено міну

31 липня під час проведення земляних робіт працівники Олександрівської збагачувальної фабрики ПАТ "ПГЗК" знайшли мінометну міну калібру 105 мм часів Другої світової війни. Небезпечну знахідку було знешкоджено піротехніками ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Піротехніки ДСНС постійно проводять роботи щодо обстеження території, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і звичайні громадяни під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках та у полях. Крім того вибухонебезпечні предмети можуть знаходитись також і в лісах та парках, річках та ставках, будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів.

Саме тому рятувальники звертаються до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 та 102.

Шановні батьки! Розповідайте своїм дітям про ту небезпеку, яку приховують у собі вибухові пристрої. Адже жага дитячої цікавості часом коштує життя.

Також наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету, категорично забороняється торкатися і пересувати його; заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух); торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

При виявленні вибухових пристроїв негайно телефонуйте 101 та 102.

За інформацією Покровського МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

Залишити коментар

Відправити