Будні наших рятувальників

Будні наших рятувальників

Смотреть все фото (83 шт) - Одноклассники

Смотреть все фото (83 шт) - Вконтакте Смотреть все фото (83 шт) - Facebook

Рятівники навчають юних пожежних

Розпочалися літні канікули і рятівники приділяють більше часу забезпеченню безпеки дитячого відпочинку. Вони запрошують на екскурсію до пожежно-рятувального підрозділу міста дітей з пришкільних таборів, аби навчити дітей правилам безпечної поведінки в побуті та під час перебування на природі, сформувати в молоді поваги до професії рятувальника, щоб діти вміли грамотно діяти при небезпечних ситуаціях, а також ознайомити їх з технікою спеціального призначення.

Так 9 червня в гості до рятувальників з 44-ї державної пожежно-рятувальної частини завітали діти пришкільного табору "Веселка" з Олександрівської НСЗШ. На початку екскурсії фахівці ДСНС біля інформаційного стенду ознайомили хлопців та дівчат з правилами поведінки у різних екстремальних ситуаціях, що можуть трапитись у повсякденному житті, нагадали правила поведінки у літній період та показали приклади різноманітних видів пожеж і нещасних випадків. Далі ознайомили юних пожежних з спецтехнікою та обладнанням, дозволили поседіти за кермом пожежного автомобіля, приміряти на себе бойове спорядження та потримати пожежний ствол. Показали куди направляються дзвінки за номером 101 та нагадали, що гратися з викликом рятувальної служби суворо заборонено.

Екскурсія для школярів пройшла повчальною, корисною та водночас цікавою, вони подякували рятувальникам за такий прийом з задоволенням фотографувалися біля пожежної та довго не хотіли розходитися.

Як зазначають рятівники відвідування пожежної частини для дітей є важливою складовою у процесі навчання основам безпеки життєдіяльності, адже майбутня безпека людства закладається ще з малку, тож вогнеборці сподіваються, що після проведеного заходу юне покоління завжди будуть дотримуватися правил безпеки, а при необхідності будуть діяти грамотно та впевнено.

будні наших рятувальників - изображение 1

Рятувальники навчалися ліквідувати аварію на хлібоприймальному пункті

З метою недопущення втрат зернових і грубих кормів через пожежі та інші надзвичайні ситуації в місцях зберігання врожаю рятувальники 44 державної пожежно-рятувальної частини 10 червня провели тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної пожежі на хлібоприймальному пункті Чортомлицького виробничо-структурного підрозділу ТОВ "ОПТІМУС ПЛЮС", на якому розташовані сім зерносховищ та зберігається велика кількість зернових культур. Найбільший склад №7 в яком може одночасно зберігатися більше 7 000 м3 зерна та несе найбільшу пожежну небезпеку.

Головна мета навчань – відпрацювати злагоджені дії пожежно-рятувального підрозділу, перевірити стан готовності особового складу до виконання дій за призначенням та детально ознайомитися з об’єктом.

Відповідно до тактичного задуму умовна пожежа виникла внаслідок порушення правил пожежної безпеки під час виконання вогневих робіт на обладнанні зерноскладу №7, стався вибух та послідуюче загорання пилу (аерогелю) рознесеного в системі вентиляції по приміщенню зерноскладу, в результаті чого виникла загроза розповсюдження вогню на інші приміщення, загроза життю людей.

По прибуттю пожежно-рятувального підрозділу на об’єкт рятівники ознайомилися з його характеристикою, для якісного проведення навчання. Відпрацювали дії з пошуку та порятунку людей, ліквідації пожежі та ще раз перевірили свою готовність до дій за призначенням.

Як зазначив керівник навчань, особовий склад продемонстрував добру фахову підготовку та відмінну оперативність у ліквідації надзвичайної ситуації на потенційно-небезпечному об’єкті.

будні наших рятувальників - изображение 2

Рятувальники спільно з волонтерами навчали населення в дендропарку міста

З метою попередження виникнення пожеж у природних екосистемах рятувальники спільно з волонтерами служби порятунку 101 в місцевому дендропарку продовжили навчати громадян основам безпеки життєдіяльності. Під час проведення заходу учасники рейдової групи спілкувалися з населенням та роз’яснювали їм основні правила пожежної безпеки, яких необхідно дотримуватися, під час відпочинку на природі щоб не допустити виникнення пожежі в природних екосистемах. Також розповідали про заборону спалювання сухої стерні, розведення багаття та нагадували, що пожежі в природних екосистемах найчастіше виникають внаслідок необережності при поводженні з вогнем, звичайної людської халатності, необачності або навмисного підпалу. Нагадували, що за самовільний підпал сухої рослинності та зелених насаджень передбачена адміністративна відповідальність.

При розмові з фахівцями в галузі безпеки в людей до них виникали питання, на які рятівники надавали обґрунтовані відповіді, а волонтери вручали інформаційні листівки і експрес-інформації з правилами пожежної безпеки в природних екосистемах.

Роз’яснювальна робота з населенням буде проводитися постійно, зазначають рятувальники, оскільки головна мета таких заходів – донести до кожного громадянина важливість дотримання правил безпеки та попередити пожежі чим потім ліквідувати їх наслідки.

будні наших рятувальників - изображение 3

Рятувальники провели навчання на території ринку

14 червня на території ДП ДОСС "Госпрозразрохунковий ринок "Центральний" рятувальники провели тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної пожежі.

Особливістю цього об'єкту з масовим перебуванням людей є щільне розташування торгівельних точок, більш ніж 150 приватних підприємців здійснюють на території ринку свою діяльність, а також велике пожежне навантаження. Найбільш небезпечним місцем при виникненні пожежі на об’єкті є павільйон в якому використовуються електричні печі. Відповідно до тактичного задуму умовна пожежа виникла в наслідок короткого замикання у електромережі та загорілася пластикове оздоблення стіни цього павільйону, який розташований в самому центрі ринку. Про пожежу на номер "101" зателефонував охоронець цього об’єкту, який відразу відключив електроенергію та прийняв організаційні заходи з евакуації людей. На момент прибуття пожежно-рятувального підрозділу пожежа поширилася на площу близько 80 м2. Після проведення розвідки пожежі, рятівники здійснили бойове розгортання та ліквідували умовну пожежу.

Відповідні навчання керівництвом пожежно-рятувального підрозділу проводяться для вдосконалення професійних навичок рятувальників, визначення шляхів порятунку людей, вибору вирішального напрямку дій на пожежі, що сприяє вчасній ліквідації та зводить можливі втрати до мінімальних. За результатами навчання особовий склад виконав поставлену задачу в повному обсязі. Подібні заходи проходять згідно плану і повністю виправдовують себе, зазначає керівник навчань, адже допомагають рятувальникам завжди бути готовими до дій за призначенням.

будні наших рятувальників - изображение 4

Проведено екскурсію з дітьми пришкільного табору

Важливою складовою виховання дітей є навчання основам безпеки життєдіяльності. Під час відвідування пожежно-рятувального підрозділу фахівці ДСНС з міста Покров навчають школярів цінувати та берегти власне життя і життя оточуючих, уникати потенційно-небезпечних ситуацій, а у разі їх виникнення – діяти грамотно, надавати самодопомогу чи допомагати іншим. Адже саме в дитинстві вони набувають необхідних знань, умінь та навичок.

Так 15 червня діти з пришкільного табору "Веселкова країна" середньої загальноосвітньої школи №6 завітали на екскурсію до рятувальників з 44-ї державної пожежно-рятувальної частини. З юними пожежними рятувальники провели профілактичну бесіду з питань безпечної поведінки у літній період, ознайомили з правилами поведінки у різних екстремальних ситуаціях, що можуть трапитись у повсякденному житті. Показали пожежні автомобілі та обладнання, яке є на озброєнні пожежно-рятувального підрозділу, дали можливість приміряти бойовий одяг пожежного та потримати пожежний ствол. Усі з задоволенням фотографувалися на згадку з пожежно-рятувальним спорядженням та біля пожежного автомобіля.

Ця екскурсія дала можливість кожній дитині побачити важливість роботи рятівників, зазначають викладачі закладу освіти, незабутніми для них залишаться спогади про одягання протипожежного спорядження та подавання води із пожежного ствола. Такі пізнавальні заходи співробітники ДСНС проводять для них постійно, адже діти це наше майбутнє, а їх безпека - першочергове завдання для рятувальників.

будні наших рятувальників - изображение 5

Рятувальники ліквідували умовну пожежу в міськвиконкомі

16 червня особовим складом 44 державної пожежно-рятувальної частини були проведені навчання з ліквідації умовної пожежі в адміністративній будівлі Виконавчого комітету Покровської міської ради.

Найбільш небезпечним місцем при виникненні пожежі в адміністративній будівлі є зала засідання, яка розташована на першому поверсі. В залі засідання шляхом розповсюдження полум’я є легкозаймисті матеріали та меблі, а в разі виникнення загоряння може утворитися сильне задимлення, що буде перешкоджати проведенню евакуаційних заходів з об’єкту з масовим перебуванням людей. Такі особливі характеристики стали основним акцентом у проведенні навчань в міськвиконкомі.

Відповідно до тактичного задуму, пожежа виникла в наслідок короткого замикання у електромережі та загорівся дерев’яний стіл в залі засідань на першому поверсі. На момент прибуття пожежно-рятувального підрозділу пожежа розповсюдилася на площу близько 80 м2 та перший поверх був сильно задимлений, а пожежа поширювалася на суміжні приміщення. Тож по прибуттю рятівниками було завершено евакуацію людей через запасні виходи та ліквідовано умовну пожежу.

В ході навчань рятівники вдосконалили свої професійні навички, відпрацювали дії з пошуку та порятунку людей, перевірили свою готовність до дій за призначенням та продемонстрували добру фахову підготовку, зазначив керівник навчань. Загалом під час навчань, були задіяні 2 одиниці пожежно-рятувальної техніки та 9 чоловік особового складу.

будні наших рятувальників - изображение 6

Проведено туристсько-краєзнавчий квест серед дитячих закладів відпочинку

16 червня біля міського Будинку творчості дітей та юнацтва і на територій міського парку відпочинку змагалися найрозумніші, найерудованіші учні шести загальноосвітніх шкіл міста Покров за звання "Найкраща туристсько-краєзнавча команда"! Змагання для юних туристів було організовано рятівниками з міста Покров спільно з працівниками Управління освіти.

Перед початком конкурсів рятівники ознайомили присутніх з пожежною технікою та аварійно-рятувальним обладнанням що знаходиться на озброєнні в 44-й державній пожежно-рятувальній частини. Розповіли учням про пожежі та інші надзвичайні ситуації, які вони ліквідовували під час чергувань, а також ознайомили з історією пожежної чистини міста. Роз’яснили, що необхідно постійно дотримуватися правил пожежної безпеки, а нехтувати ними може бути вкрай небезпечно. Нагадали про дотримання заходів безпеки під час літнього відпочинку.

За сигналом пожежної машини розпочалися змагання. В кожній команді приймали участь 10 дітей, вони проходили різні локації, відповідали на туристичні питання, змагалися на спритність, вміння швидко вдягати костюм рятувальника, рятувати постраждалого та збивати с пожежного ствола м’яч. Сьогодні юним інтелектуалам-туристам знадобилася витримка, кмітливість, спортивні навички, ерудиція та логіка аби здобути перемогу в цих складних але водночас цікавих змаганнях.

За результатами змагань перемогу виборола команда з середньої загальноосвітньої школи №4 "Молодь 220", друге місце посіла команда середньої загальноосвітньої школи №6 "Веселі туристи", а трете команда Навчально-виховного комплексу №1 "Костер". Усі учасники отримали від організаторів почесні грамоти та цінні подарунки.

будні наших рятувальників - изображение 7

Орджонікідзевській МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

Залишити коментар

Відправити