Чому мовчать про рятувальників?

Чому мовчать про рятувальників?

На сайті «Нове Місто+ТВ» з’явилися коментарі з приводу участі рятувальників з нашого міста у ліквідації пожежі на території Чорнобильської зони відчуження. Наприклад, візьмемо коментар від Олени В., (пунктуація та граматика збережені): «Чому ваша газета нічо не пише про те що коїлося у Чорнобилі? Що рятувальники нашого міста поїхали гасити пожежу. В Нікополі відразу про це написали, а ви мовчите». Подібних коментарів було чимало, тож ми вирішили зробити окрему публікацію, та відповісти на всі ці питання.

Отже, нашій редакції відомо, що у квітні цього року рятувальники з Покрова приймали участь в гасінні лісових пожеж на території Зони відчуження поблизу Чорнобильської АЕС. Ми вважаємо, що мешканці міста повинні знати про внесок, зроблений нашими земляками у ліквідацію цїєї надзвичайної ситуації. Тому головний редактор газети "Нове Місто + ТВ" Володимир Новицький 8 травня направив листа до начальника Покровського МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Володимира Стовби, де запропонував його підлеглим, що були в Чорнобильській зоні, дати інтерв'ю журналістам газети «Нове Місто + ТВ». Якщо це їм незручно – то направити до нашої редакції власний матеріал з приводу цих подій у будь-який зручний для них спосіб.

На наш лист надійшла відповідь, що співробітники Покровського міського відділу Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області не приймали участь у ліквідації лісових пожеж. Натомість до гасіння лісів поблизу Чорнобиля залучався особовий склад 44 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

чому мовчать про рятувальників? - зображення 1

Отримавши таку відповідь, наш редактор направив листа з тією самою пропозицією керівнику 44 державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області Віталію Дощенку. Невдовзі надійшла відповідь від заступника Дощенка, старшого лейтенанта служби ЦЗ Нечипоренко М., що особовий склад, який брав участь у ліквідації лісових пожеж на території Чорнобильської зони, не бажає давати інтерв'ю з приводу вищезазначених подій.

чому мовчать про рятувальників? - зображення 2

І ось тут нам стало дуже цікаво: це особистий склад вирішив не давати інтерв'ю чи все-таки керівництво?

Хлопці, ризикуючи життям, поїхали в небезпечну Чорнобильську зону, де, як усім нам відомо, є радіація, але вони з честю виконували свій обов'язок. А на знак подяки їхнє керівництво навіть не висвітлило цю подію в інформаційному просторі. За нашою інформацією, хлопці навіть їздили на нагородження медалями до Дніпра, та про це теж ні слова...

Але давайте адекватно оцінювати ситуацію. Подивимося як відреагували сусідні міста:

  • ‌Місто Дніпро. Жителі урочисто, з прапором, з кольоровими жовто-блакитним димом зустріло рятувальників, які повернулися додому після ліквідації пожежі. 

 чому мовчать про рятувальників? - зображення 3

  • ‌Місто Синельніково. Журналістка «Вістей» взяла інтерв'ю у пожежника Едуарда Хаустова, який упродовж тижня боровся з пожежою. 

чому мовчать про рятувальників? - зображення 4

  • Місто Зеленодольск. 34 телеканал також опублікував інтерв'ю з рятувальником Денисом Міхеєвим, який сміливо заявив, що він знав про небезпеку, але він давав присягу своїй державі та народу. Та зазначив, що прийшов час себе проявити.чому мовчать про рятувальників? - зображення 5

Таких прикладів можна наводити дуже багато, але залишається питання: чому КЕРІВНИЦТВО ПОЖЕЖНО-РЯТУВАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ не висвітлило ніякої інформації? Адже, як розповідають рятувальники з інших міст, в Зоні відчудження було дуже нелегко: хлопці ризикували своїм життям, тягали тяжкі рукави, спали просто на землі та їли тушонку всухом’ятку. Це добре хоч, що згодом поставили палатки, кухню, та допомагали волонтери. Невже люди, що пройшли через таке, не заслуговують на те, щоб їх імена знали земляки?

Читачі нашої газети, звертаємося до вас. Яка ваша думка з цього приводу? Чи потрібно було висвітлювати події з ліквідації лісових пожеж на території Чорнобильської зони відчуження? Чи потрібно прославити хлопців, які не побоялися приборкати полум'я? Як ви гадаєте, що відчували родичі, батьки рятувальників, коли ті годинами не відповідали на телефонні дзвінки?

Та які відчуття у всього особового складу, який брав участь у гасінні пожежі, що про них в нашому місті навіть словом не згадали?

Залишити коментар

Відправити