Депутати фракції «Батьківщина» вимагають створити контрольну комісію для розслідування можливих зловживань «команди» Валентина Резніченка

Депутати фракції «Батьківщина» вимагають створити контрольну комісію для розслідування  можливих зловживань «команди» Валентина Резніченка

Депутати фракції партії "Батьківщина" вимагають створити тимчасову контрольну комісію із залученням зовнішнього аудиту для розслідування фактів можливих зловживань "команди" колишнього губернатора Валентина Резніченка і його позаштатного радника Юрія Голика. Депутати впевнені, що за часів Резніченка-Голика Дніпропетровська ОДА платила за матеріали і послуги будівельних компаній завищені ціни, а тендери "виписувалися" під конкретні підприємства.

У середовищі будівельної галузі говорять, що за такі "послуги" Резніченко та Голик вимагали від переможців аукціонів "відкати" в 10-15% від суми тендерів.

"Йдеться не лише про дороги. Ми бачимо, що ціна на матеріали та роботи для будівництва практично всіх об’єктів інфраструктури на Дніпропетровщині в останні 4 роки була завищена в півтора-два рази. На всі вимоги депутатів до профільних департаментів ОДА надати тендерну документацію і кошториси приходить стандартна відписка ( "спущена" туди зверху Юрієм Голиком), що ця інформація відноситься до комерційної таємниці приватних підприємств. Крім того, на підставі загальнодоступної інформації в Prozorro є всі підстави вважати, що тендери за часів Резніченко-Голика "виписувалися" під конкретні фірми.

Депутати обласної ради були обрані населенням для того, щоб, в тому числі, контролювати куди витрачаються гроші обласної громади. Саме тому ми прийняли рішення створити комісію із залученням зовнішнього аудиту для розслідування діяльності "молодої команди" Валентина Резніченка та Юрія Голика", — коментує депутат фракції "Батьківщина" в Дніпропетровській обласній раді Володимир Хорішко.

В заяві фракції також йдеться про те що, за часів Резніченка-Голика Дніпропетровська ОДА платила неринкові ціни за товари і послуги деяких підрядників раніше писали і журналісти. Так, видання "Наші гроші" з’ясувало, що Дніпропетровська ОДА придбала асфальт для ремонту дороги в Кривому Розі за ціною в півтора рази вище, ніж в інших регіонах України. За даними системи Prozorro для ремонту дороги від мікрорайону Сонячний до вулиці Спаській в Кривому Розі Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА закупив асфальтобетон типу "Б" марок 1-2 за 3420 грн / т. Трохи раніше аналогічне покриття для будівництва ділянки в Донецькій області місцева ОДА закупила за 2248 грн / т. Точно такий же асфальтобетон обійшовся в 2333 грн / т для Служби автодоріг у Полтавській області. У всіх випадках мова йде про приблизно однакові обсяги закупівель.

депутати фракції «батьківщина» вимагають створити контрольну комісію для розслідування  можливих зловживань «команди» валентина резніченка - изображение 1

Депутатська фракція підготувала проект рішення Дніпропетровської обласної ради з цього приводу.

Джерело: Офіційний сайт Дніпропетровської обласної ради

Залишити коментар

Відправити