Кандидати у Президенти України повинні публічно підтримати «Декларацію на захист свободи слова», – НСЖУ

Кандидати у Президенти України повинні публічно підтримати «Декларацію на захист свободи слова», – НСЖУ

Напередодні виборів Президента України-2019, Національна спілка журналістів України закликає кандидатів взяти на себе добровільні зобов’язання гарантувати свободу слова, її подальше утвердження і розвиток відповідно до світових стандартів.

"Декларація на захист свободи слова" є документом, напрацьованим головою НСЖУ Сергієм Томіленком у консультаціях з українськими журналістами та  експертами Міжнародної федерації журналістів.

Кандидат має задекларувати зобов’язання, у разі обрання Президентом України, дотримуватися 7 принципів:

Перше. Поважати свободу слова і самовираження.

Друге. Не вчиняти жодних дій, що незаконно обмежують ці свободи. Публічно засуджувати подібні спроби.

Третє. Не перешкоджати журналістській роботі, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ.

Четверте. Не використовувати силові органи і регуляторів для переслідування журналістів. МВС, ГПУ, СБУ, НАБУ, НАЗК, ДБР, ДФС, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та інші державні структури не повинні бути інструментами тиску на редакційну політику медіа та роботу журналістів. Переслідування журналістів за їхні матеріали є неприпустимим.

П’яте. Щорічно проводити публічні звіти правоохоронних органів про результати розслідувань злочинів проти журналістів та боротьбу із безкарністю.

Шосте. З повагою ставитися до роботи журналістів; не ділити їх на "своїх" і "поганих", не чіпляти ярликів і не заохочувати ворожнечу.

Сьоме. Поважати чинні закони у сфері свободи слова, а законодавчі новації мають бути погоджені з журналістською спільнотою і медіа в ході проведення широких консультацій.

Джерело: Служба інформації НСЖУ

Залишити коментар

Відправити