ПРОТИДІЯ ЗЛОЧИННОСТІ ЗА НАПРЯМОМ «НЕЗАКОННЕ ФОРМУВАННЯ ТАРИФІВ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ». ВИННІ ВІДПОВІДАТИМУТЬ ПЕРЕД СУДОМ

ПРОТИДІЯ ЗЛОЧИННОСТІ ЗА НАПРЯМОМ «НЕЗАКОННЕ ФОРМУВАННЯ ТАРИФІВ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ». ВИННІ ВІДПОВІДАТИМУТЬ ПЕРЕД СУДОМ

Управлінням захисту економіки (УЗЕ) в Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури викрито та задокументовано неправомірну діяльність посадових осіб ряду комунальних підприємств регіону, що спеціалізуються на тепловодопостачанні.

Встановлено факти незаконного формування тарифів, необґрунтованого їх завищення, які призвели до завдання мільйонних збитків населенню Дніпропетровщини. Проведено спільні заходи, направлені на перерахунок вартості тарифів на користь споживачів.

У поточному році працівники обласного управління захисту економіки (УЗЕ) та прокуратури провели масштабну роботу з виявлення та документування кримінальних правопорушень, вчинених під час формування тарифів для споживачів пе-вних послуг. Ефективно спрацювали в два етапи: встановили винних та здійснили заходи з максимальної ліквідації наслідків вчинених кримінальних правопорушень.

Досудовим розслідуванням встановлено, що деякі комунальні підприємства Дніпропетровщини надавали послуги з тепловодопостачання за необґрунтованими тарифами. Результат: до суду направлено матеріали кримінальних проваджень відносно посадових осіб МКП "Дніпропетровські міські теплові мережі", КП "Павлоградтеплоенерго", ДП "Криворіжтеплоцентраль" та КП "Кривбасводоканал".

В першому випадку один із керівників МКП "Дніпропетровські міські теплові мережі" обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) КК України. Посадовець не підготував документацію з корегування тарифу на теплову енергію (операції з нею), послуги централізованого опалення і постачання гарячої води, а також не надав вказівки на виконання таких заходів, в результаті чого, упродовж 2014 року підприємство безпідставно отримало майже 5 мільйонів гривень від мешканців міста.

У вчиненні службової недбалості обвинувачується і керівник КП "Павлоградтеплоенерго". Посадовець протягом 2014 -2016 рр. не створив рахунки із спеціальним режимом для проведення розрахунків за інвестиційними програмами, тобто через незаконне включення до структури тарифу на тепловодопостачання інвестиційної складової завдав збитків населенню м. Павлоград на майже мільйон гривень.

В обох випадках тепер посадовим особам комунальних підприємств загрожує позбавлення волі від 2-х до 5-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років та з можливим штрафом.

А одного з керівників ДП "Криворіжтеплоцентраль" повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Посадова особа підписала договір про надання послуг, який став підґрунтям до незаконного включення у тариф для населення фінансових зобов’язань держпідприємства перед третьою особою – товариством. Вказаними діями мешканцям м. Кривий Ріг, відповідно до висновку судової економічної експертизи, завдано збитків на суму понад 6,7 мільйонів гривень.

В даному та нижчезазначених випадках послуги товариств не підлягали включенню до тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води та являлися надлишково сплаченими.

Крім того, на лаві підсудних опинився і інший посадовець цього ж криворізького держпідприємства, який перевірив та підписав ряд розрахункових та обґрунтованих документів, що стали результатом, знову ж таки, включення у тариф фінансових зобов’язань перед товариством. Результат - збитки населенню на суму понад 8,5 мільйонів гривень.

Так само постане перед судом і директор КП "Кривбасводоканал", який обвинувачується за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем) КК України. Зазначений керівник незаконно включив до тарифів для населення за оплату з водопостачання та водовідведення фінансові зобов’язання щодо наданих товариством послуг, чим завдав збит-ків місцевому населенню у майже 5 мільйонів гривень.

Долю обвинувачуваних тепер вирішуватиме суд. Проте виявлення порушників та притягнення винних до кримінальної відповідальності не є кінцевою метою діяльності правоохоронних органів. Важливим напрямком є превентивна діяльність та робота по усуненню наслідків вчинених кримінальних правопорушень.

Враховуючи зазначене та виявлені порушення, працівниками управління захисту економіки була проведена робота, спрямована на корегування необґрунтовано сформованих тарифів у вищевказаних випадках. Для досягнення даної мети було залучено орган, який затверджує тарифи - Національну комісію з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

В свою чергу прокуратура, в інтересах територіальної громади, звернулася в судовому порядку до НКРЕКП з вимогами про відповідне внесення змін у встановлені тарифи, у частині їх зменшення.

Завдяки проведеній роботі, ще до винесення судового рішення, у ряді випадків комісією було внесено зміни до вартості тарифів. В результаті з структури тарифів вилучено незаконно закладені кошти, на суму яких користувачі послуг вказаних комунальних підприємств в майбутньому сплатять менше.

Джерело: Управління захисту економіки в Дніпропетровській області

Залишити коментар

Відправити