Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з громадянами

Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з громадянами

Протягом минулого тижня співробітники Покровського МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проводили інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення. Зокрема, рятувальники інструктували городян безпосередньо на вулицях міста, провели нараду з працівниками терцентру, а також відвідали будинки мешканців приватного сектору.

Рятувальники навчали перехожих громадян правилам безпеки в побуті

10 січня співробітники Покровського МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області продовжили навчати місцевих мешканців вимогам пожежної безпеки у побуті. Як свідчить статистика, саме в житловому секторі виникає найбільше пожеж, тож аби вберегти житло від небезпеки рятувальники навчали громадян як вберегтися від пожежі. Головною метою проведення даного заходу було навчити найбільшу кількість населення не допускати пожеж у приватному житловому секторі та запобігти загибелі людей на них.

Смотреть все фото (41 шт) - Одноклассники

Смотреть все фото (41 шт) - Вконтакте Смотреть все фото (41 шт) - Facebook

Під час спілкування рятувальники основну увагу приділяли багатодітним родинам, людям похилого віку та особам які потребують соціальної підтримки.  Вони роз’яснювали людям правила яких необхідно дотримуватися якщо пожежа застала у приміщенні та як взагалі не допустити пожежі у власній оселі. Наводили приклади пожеж, які останнім часом виникали в місті та роз’яснювали основні причини їх виникнення. Вручали інформаційні листівки та нагадували телефони екстрених служб.

Також попереджали людей про небезпеку виходу на тонку кригу та розповіли алгоритм їх дій, якщо людина провалилася під лід.

рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з громадянами - изображение 1

Проведено спільну нараду рятувальників з територіальним центром соціального обслуговування населення

11 січня в приміщенні територіального центру соціального обслуговування населення проведено спільну нараду територіального центру та Покровського МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області щодо подальшої співпраці з питання навчання вимогам пожежної безпеки найменш захищених верст населення. На якій були присутні керівництво центру та соціальні працівники, які безпосередньо контактують з людьми, що потребують соціальної підтримки.

В ході наради рятувальники наголосили на важливості проведення протипожежних інструктажів серед осіб, які в першу чергу потребують соціальної підтримки та перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати. Проінформували присутніх про кількість пожеж і надзвичайних ситуацій, які трапилися в області та на території міста Покров впродовж 2016 року. Розповіли про причини їх виникнення, як слід діяти людям під час пожеж та при інших надзвичайних ситуаціях, подіях.

Також під час наради обговорили питання щодо залучення фахівців державної служби з надзвичайних ситуацій до спільного проведення інструктажів з підопічними територіального центру соціального обслуговування населення під час відвідування їх на дому та у приміщенні центру.

По завершенню наради соціальним працівникам було надано методичні рекомендації по навчанню вимогам пожежної безпеки найменш захищених верст населення.

рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з громадянами - изображение 2

Рятувальники запобігають пожежам у приватному житловому секторі

12 січня співробітники Покровського МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області спільно з головою квартального комітету провели черговий роз’яснювальний захід серед населення селища Рудник. Під час заходу було відвідані мешканці будівель, де існує ризик виникнення пожеж у їх приміщеннях.

Спілкуючись з громадянами рятувальники доводили до них вимоги пожежної безпеки в побуті та навели статистику пожеж у житловому секторі з приклади найбільш складних пожеж та з тяжкими наслідками. Також особливу увагу при розмові рятувальники приділяли домоволодінням з пічним опаленням. Людям роз’яснили, що через неправильне користування печей  виникає чимало пожеж особливо в холодну пору року, тож щоб уникнути трагічних наслідків необхідно постійно слідкувати за станом своїх печей, а у разі виявлення пошкоджень чи несправностей негайно їх усувати.

Попередили про перевантаження електричних мереж, у побутових умовах воно може трапитись при одночасному паралельному вмиканні у мережу багатьох споживачів струму, а також подовжувачів з кількома розетками. Нагадали, що у разі загоряння електроприладів чи електропроводки під напругою ні в якому разі не можна використовувати воду для гасіння, бо вода проводить електричний струм, тож можна тяжко травмуватися. Коли виникла така ситуація, слід негайно вимкнути електромережу, а вже потім приступати до гасіння пожежі, не забуваючи повідомити про загорання Службу порятунку 101.

Додатково при розмові фахівці ДСНС попередили людей про небезпеку виходу на тонку кригу та розповіли алгоритм їх дій, якщо людина провалилася під лід. По завершенню спілкування кожному рятувальники вручили інформаційні листівки, а для тих кого не було вдома залишили їх в почтовій скриньки.

рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з громадянами - изображение 3

Рятувальники проводять попереджувальні заходи із запобігання пожеж у приватному житловому секторі

13 січня представники інспекторського складу Покровського МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області спільно з головою квартального комітету відвідали мешканців вул. Матросова, вул. Ясна(Московська) та вул. Виборзька, де останніми роками найчастіше виникали пожежі у приватних житлових будівлях.

При спілкуванні рятувальники особливу увагу приділяли питанню забезпечення пожежної безпеку в приватному житловому секторі, обізнаності громадян в цьому питанні та вмінню грамотно діяти в разі виникнення пожежі. Також було доведено статистику пожеж у житловому секторі та приклади пожеж, які виникали в їхньому кварталі. Рятувальники попередили про важливість дотримання заходів безпеки особливо з холодну пору року, щоб батьки не залишали малих дітей самих вдома, відпрацювали з ними в ігровій формі дії на випадок пожежі.

Роз’яснювальні заходи фахівці ДСНС проводять постійно, з метою зменшення випадків пожеж, травмування та загибелі людей на них, адже безпека громадян одне з пріоритетних завдань Державної служби з надзвичайних ситуацій, а особисте спілкування є найбільш ефективним та дієвим способом доведення важливої інформації.

За інформацією Покровського МВ ГУ ДСНС

України у Дніпропетровській області

рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з громадянами - изображение 4

Залишити коментар

Відправити