ШАНОВНІ АБОНЕНТИ - ОТРИМУВАЧІ СУБСИДІЇ!

ШАНОВНІ АБОНЕНТИ - ОТРИМУВАЧІ СУБСИДІЇ!

МКП "Міськводоканал" надає роз’яснення щодо порядку нарахування плати за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення для абонентів, які отримують пільги та субсидію та не мають засобів обліку води.

Для обрахування пільг та субсидій на послуги водоспоживання існують два показники:

- Єдиний соціальний норматив водоспоживання, який з 01.10.2014 року становить 4 м3(Постанова КМУ № 409 від 06.08. 2014р.)

- Норми водоспоживання, затверджені органами місцевого самоврядування для споживачів, у яких відсутній лічильник (засіб обліку води).

Норми водоспоживання встановлені у межах м. Покров (Орджонікідзе) поділяються на три категорії:

- 4,6 м3 – для приватного сектору;

- 7,6 м3та 8,2 м3– для багатоквартирних будинків (дві категорії норм встановлені в залежності від системи водозабезпечення будинків і квартир у домі).

Методика нормативів питного водопостачання населення визначає: "якщо норми споживання води, затверджені органами місцевого самоврядування, більші за соціальні нормативи, для визначення розмірів соціальної допомоги (пільг, субсидій) застосовуються соціальні нормативи", тобто 4 м3 на одну особу на місяць.

При нарахуванні без лічильника норми водоспоживання у розмірі 8,2 м3 води на одну особу в місяць, споживач має право на субсидію в межах єдиного соціального нормативу (4 м3 на одну особу на місяць), а залишок має сплачувати за повною вартістю згідно тарифів.

При діючому тарифі на послуги водопостачання та водовідведення (16,21 грн. за 1 м3 води) вартість 4,2 м3 води складає 68,08 грн. на одну особу.

При нарахуванні без лічильника норми 7,6 метрів кубічних води на одну особу на місяць, при діючому тарифі на послуги водопостачання та водовідведення (16,21 грн. за 1 м3) вартість 3,6 м3 води складає 58,36 грн. на одну особу.

Для приватного сектора нараховується норма 4,6 м3 води на одну особу на місяць. При діючому тарифі на послуги водопостачання та водовідведення (7,94 грн. за 1 м3 води) вартість 0,6 м3 води складає 4,76 грн. на одну особу.

З метою недопущення непорозумінь з МКП "Орджонікідземіськводоканал" щодо правильності нарахування оплати за послуги водокористування керівництво підприємства просить відповідально віднестися до наданих роз’яснень та пропонує встановити засоби обліку води (лічильники) з метою оплати за фактично спожиті послуги.

В.о. директора МКП "Міськводоканал" Т.В.Ужбіда.

Залишити коментар

Відправити