СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ

СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ У ПОЛОГОВОМУ БУДИНКУ

Пілотний проект отримання свідоцтв у пологовому будинку діє з вересня минулого року, на виконання наказу Міністерства юстиції України від 26 серпня 2015 року № 1593/5 "Деякі питання організації роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану, пов’язаної з державною реєстрацією народження дитини", зі змінами, внесеними наказом Міністерства юстиції України від 04 грудня 2015 року № 2481/5.

До кінця 2015 року до сервісу підключилися в усіх обласних центрах.

З 23 лютого 2016 проект перестав бути пілотним, до ініціативи почали підключатися пологові будинки районного рівня.

Нині скористатися послугою можна у 473 медичних закладах України.

Станом на 30 листопада 2016 року видано 84 409 свідоцтв про народження.

Фактично, майже кожне 4-те свідоцтво про народження батьки отримують, не виходячи з медичного закладу.

Станом на 30 листопада 2016 року, в рамках реалізації послуги по Україні видано 84 409 свідоцтв про народження. Це 22% від загальної кількості новонароджених за період з 01.01.2016 по 23.11.2016.

У Дніпропетровській області пілотний проект щодо прийняття працівниками відділів державної реєстрації актів цивільного стану документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини, та видачі ними свідоцтва про народження безпосередньо у закладах охорони здоров’я, де приймаються пологи, запроваджено з 04 грудня 2016 року.

Так, 19-ти відділами державної реєстрації актів цивільного стану області, які долучені до цього пілотного проекту, безпосередньо у 20 закладах охорони здоров’я Дніпропетровської області, де приймаються пологи, з моменту запровадження пілотного проекту було видано 6 594 свідоцтва про народження дітей, що свідчить про те, що практика отримання громадянами свідоцтв про народження безпосередньо у лікувальних закладах, де відбулися пологи, поширюється і надає позитивні результати.

Даний пілотний проект запроваджено у містах Дніпро (де задіяно 7 пологових будинків), Кривому Розі (задіяно 3 пологових будинки), Кам’янське, Апостолове, Жовті Води, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград, Першотравенськ, Покров, Синельникове, смт.Покровка

З 01 грудня 2016 року, в рамках ще одного пілотного проекту Міністерства юстиції України, доступним є також надання такої адміністративної послуги, як реєстрація місця проживання дитини, одночасно з реєстрацією її народження в пологовому будинку.

Впродовж тижня в тестовому режимі надано послугу з реєстрації місця проживання новонароджених 5-ти особам, та прийнято 6 заяв.

Запровадження даного проекту – позитивна тенденція в діяльності органів юстиції.

Даний проект підтверджує можливість запровадження даної послуги з урахуванням позитивної тенденції як на території Дніпропетровської області, так і на території всієї України.

Відповідна інформація надана для розмішення Орджонікідзевським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області

З повагою до Вас начальник відділу Гольденберг Алла.

Залишити коментар

Відправити