Вагітність та пологи під час воєнного стану: що треба знати жінкам?

Вагітність та пологи під час воєнного стану: що треба знати жінкам?

Важливу інформацію для вагітних, які лишились вдома, які евакуювались з інших областей та для тих, хто поїхав за кордон, повідомила Олена Рибка, головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА:

«Я наголошую, що допомогу надають усі медичні заклади, незалежно від обставин, в яких опинилася жінка. Якщо ви зареєструвались як ВПО, вам обов’язково порадять, до якого закладу звернутися. Якщо ви просто зупинились у друзів або рідних, також не бійтеся звернутись по допомогу».

Спікер додала, що відсутність обмінної карти не є проблемою. Акушер-гінеколог у медзакладі проведе огляд, назначить необхідні аналізи та повністю відновить детальну картину вашої вагітності.

За час військового конфлікту на Дніпропетровщині народились 1749 немовлят: 974 хлопчаків, 775 дівчат. На теперішній час в області зареєструвались 248 вагітних жінок, переміщених з «гарячих точок». Вже народили 83 жінки з числа вимушених переселенців.

«Складнішою є ситуація, коли наші жінки виїхали за кордон і хочуть отримати інформацію стосовно своєї вагітності. Наші системи не під’єднані до світових мереж, тож, у такому разі вам необхідно звертатися безпосередньо телефоном до вашого лікаря і просити в нього дані», — продовжила Олена Рибка.

Також часто питання виникають у жінок, які знаходяться за кордоном і у них настав термін проведення медичної комісії на 30-му тижні вагітності. Саме цей огляд жінка проходить самостійно, його висновки дають підставу для оформлення відпустки з причини тимчасової непрацездатності, пов’язаної з вагітністю та пологами.

«Ми звернулися ініціативно до експертної групи МОЗ для вирішення цього питання. Алгоритм мають розробити на наступному тижні. Що ж до тих жінок, які прибули до нас з інших областей і хочуть пройти таку комісію, оформити відпустку, то у цьому немає жодної проблеми», — закінчила спеціалістка департаменту охорони здоров’я ДніпроОВА.

Дніпропетровська обласна рада
Залишити коментар

Відправити