Визволили 8-ми річного хлопця з металевої конструкції. Будні рятувальників

Визволили 8-ми річного хлопця з металевої конструкції. Будні рятувальників

8 червня о 19.33 на пункт зв’язку 44-ї державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення від перехожих громадян про те, що по вул. Л.Чайкіної біля будинку №25 у хлопчика, який бавився на дитячому майданчику, в металевій конструкції для вибивання килимів, між металевими прутами, застрягла ліва нога і самостійно її він не міг визволити.

За вказаною адресою відразу були направлені рятувальники 3-го караулу. Прибувши на місце виклику, рятівники за допомогою гідравлічних ростискачів було розведено металеві прути та вивільнено ногу 8-ми річного хлопця. Він подякував рятівникам за швидку та оперативну допомогу і пообіцяв, що надалі буде більш уважним граючись в подібних місцях. Будь-яких ушкоджень хлопчик не отримав.

визволили 8-ми річного хлопця з металевої конструкції. будні рятувальників - изображение 1

Рятувальники спільно з працівниками поліції провели спільний рейд в місцевому парку відпочинку

8 червня фахівці ДСНС спільно з працівниками поліції провели черговий рейд з метою недопущення пожеж в природних екосистемах. На території міста в літню пору року виникає велика кількість пожеж через загорання сухої трави. Тож цього дня учасники рейдової групи провели роз’яснювальний захід в місцевому парку відпочинку, під час якого роз’яснювали людям причини виникнення пожеж в природних екосистемах, вказували на необхідність бути пильними під час використання відкритого вогню, наголошували на тому, що навіть кинутий у суху траву непогашений недопалок може спровокувати виникнення пожежі. Також при спілкуванні вони попередили людей, що за самовільне випалювання сухої рослинності та заподіяння шкоди зеленим насадженням передбачена адміністративна відповідальність.

Зменшення кількості пожеж в природних екосистемах можливо лише за умов свідомого та відповідального ставлення громадян до навколишнього середовища, тому кожному було вручено листівки з правилами пожежної безпеки в природних екосистемах. Як зазначають рятівники вони й надалі будуть проводити роз’яснювальні заходи в місцях відпочинку громадян спільно з працівниками поліції аби попередити виникнення пожеж біля зелених насаджень та щоб більше людей зрозуміло важливість дотримання заходів безпеки в природних екосистемах.

визволили 8-ми річного хлопця з металевої конструкції. будні рятувальників - изображение 2

Рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням міста

За статистичними даними найбільша кількість пожеж, це пожежі у житловому секторі, тож запобігання їм є пріоритетним завданням номер один для рятувальників. 7 червня з мешканцями багатоквартирних житлових будинків вони провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо попередження таких пожеж в побуті та природних екосистемах, а також навчили, як необхідно діяти в будь-якій надзвичайній ситуації.

Під час розмови фахівці ДСНС вручали громадянам інформаційні листівки та експрес-інформації попереджувального змісту щодо запобігання виникненню пожеж в побуті, природних екосистемах та алгоритмом дій при виявленні підозрілих чи вибухонебезпечних предметів. Також при спілкуванні рятівники попередили людей аби уникнути пожеж від дитячих пустощів з вогнем, не можна залишати малих дітей без нагляду, адже сірники та запальнички в руках малечі можуть привести до великої небезпеки. Пояснили, що виходячи з дому, необхідно обов’язково вимикати електричні та газові прилади, не залишати без нагляду посуд при приготуванні їжі, адже це може привести до сильного задимлення житлового приміщення. Та ще раз попередили, що у разі небезпеки головне не панікувати, а образу телефонувати до служби порятунку за телефоном 101.

Такі заходи із громадянами міста, рятівники проводять щоденно тому, що пожежу легше попередити ніж ліквідувати її наслідки.

визволили 8-ми річного хлопця з металевої конструкції. будні рятувальників - изображение 3

Діти завітали на екскурсію в пожежну частину міста

З початку літніх канікул в закладах управління освіти розпочинають свою роботу дитячі пришкільні табори. Для дітей щоденно проводяться різноманітні пізнавальні заходи, одним з яких є відвідування пожежно-рятувальної частини міста.

Так 6 червня до рятувальників з 44-ї державної пожежно-рятувальної частини завітали діти пришкільного табору "Лазурний" створений на базі Навчально-виховного комплексу №1.

Користуючись нагодою рятувальники нагадали хлопцям та дівчатам правила безпечної поведінки у літній період, розповіли правила пожежної безпеки у побуті, на вулиці, та під час перебування на природі, пояснили дії при випадковому виявленню вибухонебезпечних предметів та при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації. З залюбки ознайомили дітей із спеціальною технікою, дали змогу власноруч кожному потримати пожежний ствол, посидіти за кермом пожежного автомобіля, а також приміряти на себе пожежне спорядження.

Ця екскурсія дала можливість кожній дитині побачити важливість роботи рятівників, ознайомити їх з господарством пожежної частини, з правилами виїзду на місце пригоди і засобами пожежогасіння, а також навчити дітей основам безпечного життя та правильній поведінці в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

визволили 8-ми річного хлопця з металевої конструкції. будні рятувальників - изображение 4

Рятувальники проводять роз’яснювальні заходи з недопущення пожеж в приватному житловому секторі

Щоденно рятувальники 44 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проводять роз’яснювальні заходи з метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж у приватному житловому секторі і природних екосистемах, попередження загибелі і травмування людей на них. Основною причиною пожеж у помешканнях громадян є необережне поводження з вогнем, також пожежі виникають через порушення правил експлуатації електропобутових приладів, газового обладнання, несправності електромережі, паління у ліжку, дитячі пустощі з вогнем тощо. Саме тому рятувальники посилюють роз’яснювальну роботу з попередження пожеж у приватному житловому секторі.

3 червня вони навчали мешканців приватного житлового сектору вимогам пожежної безпеки, які мешкають по тим вулицям, де останнім часом пожежі виникали найчастіше, приділяючи особливу увагу непрацюючим громадянам, пенсіонерам, інвалідам, самотнім літнім людям. Під час роз’яснювальної роботи фахівці ДСНС нагадали жителям правила пожежної безпеки, наголосили на необхідності суворого їх дотримання, роз’яснили порядок дій під час виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події. Також людям нагадали дії при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Проінформували про основні причини та статистику виникнення пожеж у житловому секторі, роздали листівки та експрес-інформації попереджувального змісту.

Такі заходи рятівники проводять постійно, адже особисте спілкування має позитивний вплив на свідомість громадян та зменшує кількість пожеж і нещасних випадків.

визволили 8-ми річного хлопця з металевої конструкції. будні рятувальників - изображение 5

Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах в літню пору року можуть бути: кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, навмисне випалювання сухої трави та рослинності. В більшості випадків причиною пожеж є людський фактор. І хоча всі розуміють усю користь того, що дають нам зелені насадження, але чомусь так безвідповідально відносяться до природи. З метою попередження випадків виникнення пожеж в природних екосистемах 2 червня рятувальники продовжили навчати мешканців приватного житлового сектору вимогам пожежної безпеки під час перебуванні на природі та своїх присадибних ділянках.

Тож фахівці ДСНС ознайомили громадян із статистичними даними, вручили усім експрес-інформації і листівки попереджувального змісту та наголосили на дотриманні правил безпеки в пожежонебезпечний період. В ході спілкування з мешканцями міста рятівники з’ясували, що більшість громадян знають правила пожежної безпеки, постійно їх дотримуються, вчать своїх дітей як необхідно діяти в разі виникнення пожежі та що необхідно робити аби не допустити загорання.

Таку інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням рятівники проводять постійно тому, що у попередженні пожеж значне місце займає профілактика, метою якої є підвищення рівня обізнаності населення в питаннях безпеки.

Орджонікідзевській МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

Залишити коментар

Відправити