Вшанували славетного кошового: пройшли Дні слави Івана Сірка (ФОТО, ВІДЕО)

Вшанували славетного кошового: пройшли Дні слави Івана Сірка (ФОТО, ВІДЕО)

Минулого тижня біля могили отамана Війська Запорізького Низового Івана Дмитровича Сірка, що похований неподалік Капулівки Нікопольського району, відбулися Дні слави легендарного кошового. Тут зібралися представники козацьких організацій з різних регіонів України.

Могила Івана Сірка ще з початку 90-х років стала місцем, де щороку збираються сучасні українські козаки, щоб вшанувати своїх героїчних предків. Цього року козаки та джури розбили табір на Співочому полі ще 31 липня. А найбільш масштабні заходи відбулися у суботу, 3 серпня.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 1
вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 2

Колона козаків пройшла урочистою ходою від Співочого поля до могили Івана Сірка. Захід благословив Благочинний церков Нікопольщини ієромонах Меркурій. Наказний отаман Віталій Мандик та осавул Сергій Тіщенко разом зі священиками провели посвяту у козаки та джури. Присутні вшанували пам'ять загиблих за свободу та незалежність України.

Одним із найбільш вражаючих моментів Днів слави стала реконструкція битви козаків із загарбниками. Ця реконструкція вже стала традиційною, і організатори кожного року намагаються зробити її більш цікавою та видовищною.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 3

Тож і цього разу численні глядачі, що зібралися на могилі Івана Сірка, із захопленням спостерігали за масштабним дійством, в якому взяли участь десятки козаків, кіннота та артилерія. А потім щиро раділи перемозі українських лицарів.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 4
вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 5
вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 6

Далі у програмі заходу були вражаючі показові двобої, вправи зі репліками козацької зброї, демонстрація мистецтва верхової їзди, перегони на конях. А найсміливіші глядачі могли перевірити свою витримку та хоробрість у нелегких козацьких випробуваннях.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 7
вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 8

Святкування продовжилося на Співочому полі, де відбувся мистецький фестиваль "Звідси воля розлилася". Свої виступи глядачам подарували виконавці та творчі колективи з Нікополя, Нікопольського району, Покрова та інших куточків Дніпропетровщини. Вони виконували українські народні та сучасні патріотичні пісні, що якнайкраще відповідали атмосфері заходу.

Володіння прийомами традиційних українських бойових мистецтв та сучасними тактичними навичками продемонстрували представники молодшого покоління козаків. Вперше в історії Днів слави Івана Сірка відбулася повноцінна реконструкція сучасного бою, де українські воїни штурмували ворожий блокпост. Особливого реалізму видовищу додавало те, що серед учасників реконструкції були бійці з досвідом бойових дій на Сході України.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 9

Також цього дня із Запоріжжя до Співочого поля прибула козацька "Чайка" – сучасна репліка легендарного човна, на якому козаки ходили у морські походи. Всі бажаючі могли піднятися на борт судна, поспілкуватися з його екіпажем, та дізнатися багато цікавого.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 10

Дорослі козаки мали змогу перевірити свою силу та стійкість у давній козацькій забаві "Лава на лава", гирьовому спорті та армрестлінгу. Свої змагання проводились і для найменших гостей свята.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 11

А завершилось святкування вже пізно ввечері концертами лідерів гуртів "Тінь сонця" Сергія Василюка та "Широкий лан" Святослава Бойка.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 12

Цього ж дня вшановували пам’ять легендарного кошового і в сусідньому селі Капулівка. Врочистості розпочали біля могили Івана Сірка, де відбувся мітинг, молебень та покладання квітів.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 13

А продовжили в центрі Капулівки, який перетворився на справжню територію свята. Тут були встановлені атракціони для дітей, фотозони, можна було скуштувати смачний шашлик та просто гарно розважитись.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 14

Організатори розповіли, що вирішили запровадити нову традицію – святкувати День села, історія якого тісно пов’язана з українським козацтвом, саме у ті дні, коли вшановують пам’ять одного з найбільш видатних козаків – Івана Сірка.

вшанували славетного кошового: пройшли дні слави івана сірка (фото, відео) - изображение 15

Для жителів Капулівки та гостей свята була підготована цікава та різноманітна концертно-розважальна програма, у якій взяли участь як місцеві таланти та артисти з різних куточків Нікопольщини, так і запрошені виконавці. Святкування тут також продовжувалось до пізнього вечора.

Євген Січкаренко, Яна Новицька

Залишити коментар

Відправити