Як переселенцям отримати грошову допомогу від держави

Як переселенцям отримати грошову допомогу від держави

Переселенці з охоплених бойовими діями регіонів можуть стати на облік та отримувати грошову допомогу на проживання. Люди з інвалідністю та діти – по 3 тис грн на місяць, усі інші – по 2 тис грн. Держава надає підтримку і тим, хто прихистив мешканців інших областей. Про це розповіла на брифінгу заступниця голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ольга Горб.

«З початку війни на Дніпропетровщині стали на облік майже 5,5 тис переселенців. Це 3 тис родин, в яких 1,5 тис дітей. Таким людям необхідно оформити довідку внутрішньо переміщеної особи, аби можна було отримувати соціальну допомогу. Для цього – звернутися до органів соцзахисту або центру надання адмінпослуг», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської ОВА Ольга Горб.

Державна допомога надається щомісячно, починаючи з 1 березня. І так – протягом дії воєнного стану та одного місяця після його припинення.

«Допомога виплачується за повний місяць, незалежно від дати звернення. Як виняток, термін оформлення її за березень подовжили до 14 квітня.  Далі вона нараховуватиметься автоматично», – сказала Ольга Горб.

Грошову підтримку від держави можуть отримати і ті, хто розмістив переселенців у власній квартирі чи будинку.  

«У такий спосіб держава компенсує витрати власників житла, у тому числі на житлово-комунальні послуги. Для отримання коштів необхідно зареєструватися на сайті «Прихисток» або звернутися до виконкому міської або сільської ради», – розповіла заступниця голови Дніпропетровської ОВА.

Компенсацію сплачуватимуть із розрахунку 14,77 грн за кожен день та кожну розміщену людину.

Сайт «Прихисток» стане у нагоді й переселенцям, які шукають тимчасове безкоштовне житло.

як переселенцям отримати грошову допомогу від держави - зображення 1

як переселенцям отримати грошову допомогу від держави - зображення 2

як переселенцям отримати грошову допомогу від держави - зображення 3

Дніпропетровська ОДА
Залишити коментар

Відправити