Як прихистити дитину із зони активних бойових дій (КОРИСНО)

Як прихистити дитину із зони активних бойових дій (КОРИСНО)

На час воєнного стану в Україні спростили процедуру влаштування у родини дітей, залишених без батьківського піклування. Їх можуть взяти під опіку родичі або тимчасово прихистити небайдужі люди. Куди звертатися мешканцям Дніпропетровщини, розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.

«Дітям, травмованим війною, важливо забезпечити сімейний затишок. Допомогти тим, хто втратив тата й маму або не має із ними зв’язку. Маємо чіткий алгоритм дій. Тепер простіше тимчасово влаштувати хлопчиків та дівчаток у прийомні родини. Надати прихисток можуть й усі небайдужі», – сказала головна спеціалістка відділу захисту прав дитини, усиновлення та розвитку сімейних форм виховання Служби у справах дітей ДніпроОВА Алла Борисенко.

Дітей будуть тимчасово влаштовувати в прийомні родини або дитячі будинки сімейного типу. А ще за спрощеною процедурою – під опіку родичів. Тим часом з’ясовуватимуть, що саме сталося з батьками.

Оформити опікунство над дитиною можуть близькі або далекі родичі, друзі родини, хрещені. У разі якщо батьки загинули, не виходять на зв’язок, поранені в лікарнях, перебувають у місцях активних обстрілів.

Бажаючі попіклуватися мають надати заяву, копію паспорта, документи, що підтверджують родинні зв’язки із дитиною. Крім цього, довідку від нарколога та психіатра. А ще довідку або заяву про відсутність судимості. При цьому необов’язково проходити навчальний курс з виховання дітей.

Просто небайдужі люди можуть подати заяву на тимчасовий прихисток дитини без оформлення опікунства.

Звертатися потрібно до Служби у справах дітей за місцем проживання. Ще є чат-бот у телеграм «Дитина не сама». Туди можуть звертатися усі, хто готовий прихистити дитину. Достатньо залишити онлайн-заявку, вказавши регіон, персональні дані та контакти. Щойно з’явиться малеча, яка потребуватиме допомоги, на зв’язок вийдуть представники Служби у справах дітей.

Дніпропетровська ОДА
Залишити коментар

Відправити