5 серпня на Дніпропетровщині стартує мисливський сезон полювання на пернату дичину.

5 серпня на Дніпропетровщині стартує мисливський сезон полювання на пернату дичину.

До полювання допускатимуться мисливці, в яких є документи на право полювання, передбачені статтею 14 Закону України "Про мисливське господарство та полювання". Про це під час прес-конференції 2 серпня повідомив начальник відділу дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУНП в Дніпропетровській області Микола Федорович.

"Представники поліції здійснюватимуть контроль за порядком обігу зброї: її перевезення, застосування, дотримання правил полювання. Звертаю увагу на те, що  використання зброї із порушеним терміном дозволу заборонено законом. А полювання у нетверезому стані категорично забороняється та в разі виявлення таких осіб вони будуть покарані", - наголосив Микола Федорович.

Начальник відділу дозвільної системи закликав до безпеки під час полювання. "Особливістю полювання на пернату дичину є те, що це індивідуальна справа. Тож слід сповістити інших учасників полювання, які є поруч, про своє місцезнаходження. Окрім цього, слід бути обережним під час полювання з човна, адже за вами може сидіти товариш, який і буде здійснювати постріли по дичині. Ні в якому разі не слід передавати зброю зарядженою, адже це несе загрозу і вам і оточуючим", - підкреслив Микола Федорович.

Поліцейський закликав мисливців толерантно ставитися до правоохоронців, які нестимуть службу та в разі необхідності попросять надати відповідні документи на перевірку.

За порушення правил та норм полювання передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Сезон полювання на пернату дичину розпочнеться 5 серпня о 18.00 і триватиме до 31 грудня 2017 року. В подальшому полювати можна буде по суботах, неділях та у середу і четвер.

Департамент екології та природних ресурсів закликає мисливців перед натисканням на гачок рушниці переконатися, що пострілом не буде знищено рідкісного, занесеного до Червоної книги України або забороненого для полювання птаха, та радить мисливцям ретельно ознайомитись із Законом України "Про мисливське господарство та полювання". У разі порушення правил полювання винні особи нестимуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Джерело: ГУ НП в Дніпропетровській області

Залишити коментар

Відправити