Дніпропетровщина – лідер за обсягом реалізованої промислової продукції в Україні за 2021 рік

Дніпропетровщина – лідер за обсягом реалізованої промислової продукції в Україні за 2021 рік

18,7% – саме такий внесок у загальнодержавний оборот від промислової діяльності зробила Дніпропетровська область торік. Це найбільший показник серед регіонів країни. Обсяг реалізованої промислової продукції у 2021 році склав 671,2 млрд грн. Структура обороту від промислової діяльності включає в себе:

  • 56,5% – продукція товаровиробників-переробників;
  • 35,5% – добувна галузь і розроблення кар’єрів;
  • 6,8% – постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря;
  • 1,2% – водопостачання; каналізації, поводження з відходами.

«Ці показники є черговим доказом того, що Дніпропетровщина – флагман економіки держави. Так історично склалося, що область є потужним промисловим регіоном України. Але лідерство не дається раз і назавжди, за таким успіхом стоїть щоденна кропітка праця тисяч людей. Область демонструє стабільне зростання обсягів промислового виробництва. У свою чергу, це сприятиме продовженню успішної співпраці з інвесторами, які зацікавлені у взаємодії з Дніпропетровщиною, а також розширенню кола наших партнерів», – розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Згідно з показниками 2021 року, найбільш вагомими серед підприємств переробної промисловості у загальному обсязі реалізованої промислової продукції є частки:

  • 34,2% металургійного виробництва та металообробки;
  • 6,6% харчової промисловості;
  • 3,7% виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції;
  • 3,6% випуску хімічних речовин і хімічної продукції.

«На Дніпропетровщині виробляється майже п’ята частина усієї реалізованої промислової продукції держави. В області нараховується понад 4 тисячі промислових підприємств, і позитивним аспектом є те, що навіть попри коронакризу вони не зупиняють свою роботу і не знижують темпи виробництва продукції. Ми сподіваємося, що Дніпропетровщина не лише утримуватиме свої лідерські позиції, а й покращуватиме власні показники протягом наступних років», – повідомила директорка Дніпропетровського інвестиційного агентства Валентина Затишняк.

Довідково: у порівнянні з 2020 роком, обсяг реалізованої промислової продукції збільшився на 36,2%. У 2020-му цей показник дорівнював 428 млрд грн.

Добувна промисловість – обсяг реалізованої продукції збільшився на 42,7%.

Переробна промисловість – на 34%.

Дніпропетровська обласна рада
Залишити коментар

Відправити