Дві години «реальної війни» на екрані: в Покрові розпочався показ фільму «Кіборги»

Дві години «реальної війни» на екрані: в Покрові розпочався показ фільму «Кіборги»

Однією з головних кіно-подій минулого року в Україні стала воєнна драма режисера Ахтема Сеїтаблаєва "Кіборги", присвячена героїчній обороні Донецького аеропорту. На даний момент вона зібрала у прокаті понад 22 мільйони гривен та стала одним з найкасовіших українських фільмів. А мешканці Покрова отримали чудову можливість переглянути цей фільм безкоштовно.

Перший сеанс відбувся у суботнім вечором 24 лютого у Будинку творчості дітей та юнацтва. Численні глядачі, що прийшли сюди, майже на дві години потрапили із затишної глядацької зали до негостинних, смертельно небезпечних коридорів Донецького аеропорту. Творці фільму свого часу говорили, що намагаються показати на екрані "реальні бойові дії". Наскільки це їм вдалося – напевно, можуть сказати тільки справжні захисники аеропорту.

дві години «реальної війни» на екрані: в покрові розпочався показ фільму «кіборги» - изображение 1

Але що можу сказати я особисто – це те, що фільм дійсно захоплює і тримає у напрузі від початку до фінальних титрів. Навіть попри те, що більшість хронометражу стрічки займають не бойові сцени, як того очікуєш від кіно про війну, а діалоги головних героїв. Зовсім різні люди, які волею долі та військового командування опинилися на одній позиції, у перервах між боями говорять на важливі, часто навіть філософські теми. Вони сперечаються про творчість, патріотизм та національну ідею, про те, чому ця жахлива трагедія сталася на нашій землі і заради якого майбутнього України варто воювати та помирати. Те, що автори не намагаються зробити за глядача вибір і вказати йому, хто з героїв більш "правильний" у своїх переконаннях, теж можна віднести до переваг стрічки.

Самі герої також вдалися, вони виглядають живими, справжніми, їм хочеться вірити. Це не якісь надлюди без страху та сумнівів, а звичайні українські чоловіки, які намагаються вижити та виконати завдання у дуже непростих умовах. Вони жартують, помиляються, роблять безглузді та небезпечні вчинки, від надзвичайної напруги у них стаються нервові зриви. Та попри все вони тримаються, бо наказу відступати не було. В таких героїв віриш, їм співчуваєш, за їх долю хвилюєшся. Та навіть ворогів, "сєпарів" (принаймні декого з них), намагаються показати не бездушними манекенами, а живими людьми.

Через усі ці фактори фільм "Кіборги" дійсно залишає сильне враження після перегляду. І справжні сльози, живі емоції на обличчях глядачів, що залишали зал після сеансу, тому найкраще підтвердження.

Насамкінець зазначу, що цей фільм далеко не для всіх. Він точно не для дітей та надмірно чутливих людей, бо тут є і нецензурна лексика (без якої навряд чи можливо показати справжній бій), і кров, і вчинки, що їх складно назвати героїчними. Ті, кому події на сході країни здаються якимось далекими і нецікавими, напевно, також не отримають після перегляду "Кіборгів" жодного приводу для роздумів (хоча, можливо, якраз таким людям фільм і варто подивитися). Якщо ж ви не відноситесь до вищезазначених категорій, то наступного тижня у місті відбудеться ще кілька безкоштовних сеансів: 28 лютого і 1 березня о 17:00 у Будинку творчості дітей та юнацтва, а також з 26 лютого по 2 березня о 17:00 у Арт Центрі Центральної міської бібліотеки.

Євген Січкаренко

Залишити коментар

Відправити