Голова Грушівської ОТГ Валерій Попельнюк достроково склав свої повноваження (ВІДЕО)

Голова Грушівської ОТГ Валерій Попельнюк достроково склав свої повноваження (ВІДЕО)

17 травня на запрошення депутатів Грушівської ОТГ наш журналіст відвідав сесію місцевої сільської ради. Як виявилося, там вирішувались дуже важливі для мешканців питання – зміна керівництва громади.

Журналісти "Нового міста + ТВ" раніше вже побували на одній із сесій у Грушівській ОТГ. Тоді ми звернули увагу, наскільки прискіпливо депутати розглядають та обговорюють усі питання, і в якій демократичній манері, особливо у порівнянні з Покровом, проходять засідання (докладніше – за посиланням: http://novemisto.info/misceve-samovryaduvannya-u-susidiv-yak-prokhodyat-sesiї-u-grushivskijj-otg-video/). Однак, як виявилось, не все у сусідів ладналося, і проблеми були настільки серйозні, що за неповні два місяці від попередньої сесії справа дійшла до відставки сільського голови Валерія Попельнюка!

Як розповів нашому журналісту депутат Микола Новохатько, у мешканців та депутатів ОТГ з’явилось декілька серйозних претензій до роботи голови. По-перше, на території громади через борги почалися відключення об’єктів соціальної інфраструктури від електроенергії. Так, ще наприкінці березня без світла залишилася будівля виконкому та заклади культури, зникло вуличне освітлення в селищі Токівське. Депутати побоювались, що на черзі – відключення шкіл та дитячих садочків, що наприкінці навчального року було б дійсно критично.

голова грушівської отг валерій попельнюк достроково склав свої повноваження (відео) - изображение 1

З іншого боку, як виявилось після перевірки фінансового стану громади, у цей самий час деякі працівники виконкому отримували дуже велику заробітну платню та премії. Крім того, складна ситуація склалася з первинною медициною. В результаті почався збір підписів за відставку сільського голови.

Всі ці фактори призвели до того, що Валерій Попельнюк написав заяву про дострокове припинення повноважень за власним бажанням. І депутати зібралися, щоб розглянути цю заяву, та вирішити ще декілька важливих кадрових питань. Завітали на сесію і чимало місцевих жителів, щоб на власні очі побачити знакові для громади події.

Саме з розгляду заяви Валерія Попельнюка і розпочалася сесія. Депутати озвучили претензії до сільського голови. Той, у свою чергу, пояснював свої дії на посаді, розповідав про значний тиск, що на нього чинили під час роботи, але проти своєї відставки не заперечував:

"Я не та людина, що буде держатись за крісло, тим більше, я поважаю вашу думку. Ви вирішили так – я написав заяву. Тому прошу проголосувати і прийняти рішення", – зазначив Попельнюк.

Обговорення причин, через які Валерій Попельнюк вирішив достроково припинити свої повноваження, тривало досить довго, але зрештою народні обранці переважною більшістю голосів вирішили його заяву задовольнити. А наостанок депутати подякували Валерію Олексійовичу за роботу та провели його оплесками. Адже, за словами того ж Миколи Новохатька, голова вчинив мужньо, дійсно не став триматись за власне крісло на шкоду громаді, і дав шанс іншим людям спробувати впоратись з її проблемами.

Водночас самі депутати відзначали, що у складній ситуації, що склалася, є і їхня провина. Тож тепер їм доведеться чимало попрацювати, щоб виправити попередні помилки.

Також заяву про скаладання повноважень за станом здоров’я написала секретар сільської ради Наталія Босенко. Ця заява була задоволена. А оскільки саме секретар у разі припинення повноважень сільського голови виконує його обов’язки, то громада фактично опинилася без керівництва.

голова грушівської отг валерій попельнюк достроково склав свої повноваження (відео) - изображение 2
Таємне голосування за нового секретаря сільради

Тож депутати на цій же сесії обрали нового секретаря сільради. За результатами таємного голосування ним став депутат Юрій Мирошниченко, який представляє виборчий округ №18 (селище Токівське). Окремим рішенням на нього поклали виконання обов’язків голови сільської ради та її виконкому. Депутати пообіцяли всіляко підтримувати новообраного секретаря, тим більше що сам Юрій Мирошниченко, за його словами, цієї посади зовсім не прагнув.

голова грушівської отг валерій попельнюк достроково склав свої повноваження (відео) - изображение 3
Валерій Попельнюк (зліва) та Юрій Мирошниченко (справа)

На цьому кадрові перестановки не закінчилися. Депутати змінили кадровий та персональний склад виконкому, а також затвердили зміни у депутатських комісіях.

Крім того, на сесії було прийнято декілька рішень загального характеру. Зокрема, виділили матеріальну допомогу онкохворим та дітям-інвалідам, вирішили декілька земельних питань. Наостанок розглянули ситуацію зі скаргами батьків на роботу одного із вчителів Токівської школи.

голова грушівської отг валерій попельнюк достроково склав свої повноваження (відео) - изображение 4
Передача печатки громади

Ось така цікава та непередбачувана сесія пройшла нещодавно у сусідній територіальній громаді. Адже далеко не завжди у депутатів вистачає рішучості настільки принципово відстоювати інтереси своїх виборців, і далеко не завжди у голови вистачає мужності визнати свої помилки та залишити високу посаду. Тож сподіваймося, що все у сусідів буде добре, процес передачі повноважень пройде без проблем, а нагальні питання громади будуть оперативно вирішені.

Максим Зеленін
Фото та відео Євгена Січкаренка

Залишити коментар

Відправити