Медики Дніпропетровської «екстренки» зможуть отримувати геолокацію пацієнтів і підтримувати з ними відеозв’язок

Медики Дніпропетровської «екстренки» зможуть отримувати геолокацію пацієнтів і підтримувати з ними відеозв’язок

Велика Британія надала Україні можливість імплементувати в систему екстреної медичної допомоги додаток GoodSAM. Цей застосунок інтегрується з комп’ютерними диспетчерськими службами і передає дані про місцезнаходження абонента бригадам, які знаходяться в дорозі до пацієнта.

Дніпропетровський Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф вже долучився до цієї системи. Людям не потрібно нічого встановлювати на свої телефони: диспетчери бачитимуть геолокацію абонентів в автоматичному режимі.

За допомогою додатку медики «екстренки» зможуть:

  • з точністю до 20 метрів отримувати геолокацію людини, яка здійснює виклик бригади екстреної медичної допомоги;
  • підтримувати з абонентом, що звернувся по допомогу, відеозв’язок;
  • створювати базу волонтерів у системі ЕМД та координувати їхню діяльність.

«Інколи ми зіштовхуємося з ситуаціями, коли громадянин під час виклику втрачає свідомість і не встигає повідомити свою адресу. Або ж перебуває у важкому стані і взагалі не здатен говорити. Також бувають випадки, коли дзвонять люди, які перебувають в небезпеці. Вони можуть лише здійснити дзвінок, але через загрозу своєму життю не можуть повідомити, що саме відбувається і що їм потрібна допомога. Тому цей застосунок допоможе нам в роботі і дозволить рятувати більше життів», – розповів директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.

Днями Дніпропетровська «екстренка» проведе тестові підключення та випробує роботу системи.

В МОЗі зазначають: на підконтрольних Україні територіях перебуває велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які погано орієнтуються або не орієнтуються в місцевості, де перебувають. Через це фіксуються непоодинокі випадки, коли без сторонньої допомоги людина не може чітко надати свої координати, телефонуючи на «103».

Дніпропетровська обласна рада
Залишити коментар

Відправити