На сесії Грушівської сільської ради (ВІДЕО)

На сесії Грушівської сільської ради (ВІДЕО)

20 грудня відбулася чергова, 12 сесія Грушівської сільської ради 8 скликання. Депутати розглянули більше 30 проектів рішень щодо різних аспектів життєдіяльності громади.

До початку сесії слово надали представникам громадськості, які занепокоєні запланованим підвищенням тарифів на питне водопостачання. Питання викликало жваве обговорення, тим більше що процедура ухвалення тарифу, на думку частини депутатського корпусу, була недостатньо прозорою. Однак, подискутувавши, все ж таки погодились із тим, що встановлення комунальних тарифів – це прерогатива виконкому, а не сесії. 

на сесії грушівської сільської ради (відео) - зображення 1

Головним питанням грудневої сесії традиційно став бюджет на наступний рік. Детально дізнатися про зміст головного фінансового документа громади, його прибутки та видатки ви можете із нашого повного відеозвіту (для вашої зручності відео довжиною понад 4 години поділено на розділи).

Найгарячіші суперечки піж час ухвалення бюджету розгорнулися щодо премій працівників апарату виконкому. Наші постійні читачі пам’ятають: частина депутатів послідовно відстоює думку, що премію ще потрібно заробити, а стан справ у громаді не сприяє преміюванню представників виконавчого комітету. Замість премій бюджетні кошти краще пустити на більш нагальні проблеми громади. Натомість інші народні обранці стверджують, що позбавивши працівників виконкому частини доходів, можна залишитися зовсім без працівників виконкому, бо на мінімальну зарплату ніхто працювати не буде.

на сесії грушівської сільської ради (відео) - зображення 2

Дискусія з цього питання ледве не зірвала прийняття бюджету в цілому. Але зрештою депутатам вдалося домовитися та ухвалити один із варіантів головного фінансового документу: без премій апарату, зекономлені кошти – на благоустрій. Вже протягом року, якщо бюджет громади буде перевиконано – за погодженням із депутатами преміюватимуть тих працівників, які найбільш плідно попрацювали.

на сесії грушівської сільської ради (відео) - зображення 3

Також під час сесії було розглянуто великий пакет земельних питань. Серед цікавих – про розташування на території громади полігону з випробовування вибухових речовин. Детальніше ми про це розповідали у одному із попередніх матеріалів, лиш нагадаємо, що  одна з компаній-виробників промислової вибухівки виявила бажання облаштувати тут полігон для випробовування підривних зарядів (такі використовуються у гірничодобувній промисловості). І от на звітній сесії настав час вирішувати – виділяти землю під полігон чи ні? Однак депутати цього разу були досить одностайні і землі не дали, оскільки за останні декілька місяців керівництво підприємства так і не надало переконливих доказів безпечності об’єкту та не провело обіцяні громадські слухання.

Серед іншого - обговорили майбутнє дитячого табору «Зміна», ухвалили штатний розпис бюджетних установ та організацій, розглянули питання освіти, комунальної власності, а наостанок – дозволили  сільському голові піти у відпустку.

Максим Зеленін
Фото та відео Євгена Січкаренка

Залишити коментар

Відправити