Періодична повірка лічильників здійснюються за рахунок підприємства, що надає послуги

Періодична повірка лічильників здійснюються за рахунок підприємства, що надає послуги

Верховний Суд роз’яснив, що періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання

Суть справи: позивач є споживачем послуг з постачання води і водовідведення у своїй квартирі, в якій був здійснений прийом в експлуатацію приладу обліку холодної води. Лічильник був опломбований та в подальшому пройшов державну повірку. Після цього нарахування оплати за спожиту воду здійснювалось згідно обсягів, які показували лічильники, а позивач щомісячно сплачував ці рахунки.

Однак через місяць відповідач почав нараховувати оплату без урахування показів квартирних засобів обліку згідно норм споживання,мотивуючи це тим, що позивачем порушено строк проведення державної повірки квартирних приладів обліку. За власний рахунок здійснити повірку лічильника підприємство відмовилось.

Споживач оскаржив нарахований борг у суді.

Місцевий суд вказав, що нарахування такого боргу є безпідставним, оскільки сплата не за показниками засобів обліку води може здійснюватись тільки у випадку їх несправності і під час періодичної повірки.

Апеляційний суд зазначив, що відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки, що є власністю фізичних осіб, покладається на суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із висновком апеляційного суду.

Верховний Суд вказав, що відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що квартирні засоби обліку води і теплової енергії беруться виконавцем на абонентський облік, а їх періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) проводяться за рахунок виконавця, до обов'язків якого входить контроль міжповіркових інтервалів, повірка квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, в той час як обов'язком споживача є своєчасна оплата наданих послуг за цінами і тарифами, встановленими згідно з вимогами законодавства.

Відповідну постанову по справі № 235/499/17 ВС прийняв 15.07.2019. 

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Залишити коментар

Відправити