Покров вшанував Великого Кобзаря (додано ВІДЕО)

Покров вшанував Великого Кобзаря (додано ВІДЕО)

Цього року у нашому місті урочистості, присвячені 204 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, пройшли у досить незвичному форматі. Замість традиційного, і, будемо відвертими, не надто цікавого для більшості мешканців мітингу, організатори вирішили провести біля пам’ятника Кобзареві відразу декілька культурних, пізнавальних та розважальних заходів під загальною назвою "Шевченківські гостини".  

Звісно ж, зовсім без офіційної частини, хоч і зовсім коротенької, не обійшлося – все ж таки свято державного масштабу. Але якщо зазвичай подібні заходи завершуються традиційним покладанням квітів до пам’ятнику, то цього разу це був лише початок.

покров вшанував великого кобзаря (додано відео) - изображение 1

Смотреть все фото (43 шт.) - Facebook

Замість довгих промов можновладців про Тараса Григоровича Шевченка говорили його вірші. Кожен бажаючий міг підійти до "Вільного мікрофону" та прочитати улюблений рядки з творів Великого Кобзаря. І цією нагодою скористалися чимало містян: від зовсім юних вихованців Дитячої школи мистецтв до молодих духом підопічних Територіального центру.

покров вшанував великого кобзаря (додано відео) - изображение 2

Деякі таланти Покрова навіть презентували під час заходу свої власні поетичні твори, на написання яких їх надихнув саме приклад Шевченка. А запальна українська музика, що лунала під час заходу, спонукала до танцю.

покров вшанував великого кобзаря (додано відео) - изображение 3

Про те, що Тарас Григорович був не лише поетом, а й художником, нагадала виставка учнівських малюнків, присвячених творчості Кобзаря. Більше того, присутні навіть могли на власні очі побачити, як народжують нові картини цієї тематики: юні митці нашого міста прямо під час заходу намалювали портрет Шевченка та ілюстрації до його творів.

покров вшанував великого кобзаря (додано відео) - изображение 4

Маленькі знавці життєвого та творчого шляху Кобзаря перевірили свою ерудицію, розгадавши кросворд, над створенням якого попрацювали співробітники Централізованої бібліотечної системи. Також вони підготували виставку творів Тараса Григоровича.

покров вшанував великого кобзаря (додано відео) - изображение 5

Тож кожен, хто цього погожого весняного дня зупинився біля пам’ятника Кобзареві, міг не тільки віддати данину шани видатному синові українського народу, а й дізнатися багато нового, культурно збагатитися та й просто розважитись.

Євген Січкаренко  

Залишити коментар

Відправити