Покровський гірничо-збагачувальний комбінат взяв курс на масштабне відновлення обладнання

Покровський гірничо-збагачувальний комбінат взяв курс на масштабне відновлення обладнання

2018-й для Покровського ГЗК стане роком капітальних ремонтів великого устаткування кар’єрів та фабрик. Не відкладаючи цю задачу в довгий ящик, освоєння мільйонів, закладених до Програми виробничо-технічного розвитку (ВТР), почалося вже з початком нового року. В першу чергу, відновлювальні заходи стосуються оксидних підрозділів. Основна мета – підвищення їх продуктивності через завершення фронту робіт Шевченківського кар’єру. Слідуючи таким принципам, перші масштабні заходи стартували в Північному кар’єрі.

Джерело: Ukrfa.com.ua

Капітальний ремонт крокуючого екскаватора (КЕ) № 175.

покровський гірничо-збагачувальний комбінат взяв курс на масштабне відновлення обладнання - изображение 1

Саме в Північному кар’єрі ще в середині грудня почалися роботи по заміні компонентів на крокуючому екскаваторі № 175. За словами головного механіка підприємства Олега Сінільщикова, останній капітальний ремонт на цій машині проводився ще на початку 2000-х років. З тих пір основні базові вузли (зубчастий вінець, запчастини лебідок, блоку та гідроциліндр) вже значно зносилися. Підтвердженням тому стали позапланові простої екскаватора, аналіз яких за останні два роки і став поштовхом до дії. Тобто, до проведення капітального ремонту КЕ № 175, на що в програмі ВТР закладено майже 26 млн. грн.

Хід капітального ремонту знаходиться на постійному контролі керівництва комбінату і його головних спеціалістів. Безпосередньо в самому кар’єрі було проведено виїзну нараду під керівництвом головного інженера Юрія Коркодоли. Тут також були присутні: головний механік Олег Сінільщиков, головний енергетик Павло Літун, начальник Північного кар’єра Сергій Чернобров, механік РМЦ Євген Котляр, а також фахівці зазначеного цеху та інших підрозділів, сили яких задіяні в капремонті. На що ж звертала увагу комісія і які роботи тут ведуться?

В першу чергу необхідно сказати про те, що на даний момент машина повністю розібрана. Основні вузли, які раніше були вивезені до ремонтних цехів, повертаються із запланованою періодичністю, тому ведеться процес зворотного збирання. У здійсненні цих масштабних заходів одну з головних ролей виконують саме бригади ділянки по ремонту кар’єрного устаткування РМЦ. Їх роботи постійно контролює, коригує і в той же час приймає в них безпосередню участь механік Сергій Зорін. З максимальною самовіддачею трудяться бригади ремонтників під керівництвом Євгена Компанійця та Володимира Кунаха.

покровський гірничо-збагачувальний комбінат взяв курс на масштабне відновлення обладнання - изображение 2

На місці проведення капремонту початковий інтерес у присутніх на виїзній нараді викликав процес центрування зубчастого вінця, нещодавно поставленого на комбінат. Головні фахівці особисто його обстежили та вислухали послідовність дій, розставивши всі необхідні акценти. Крім того, основні роботи також ведуться на базі: перевіряється цілісність металоконструкцій та клепаних з’єднань. У той же час, здійснюється реконструкція гідрошарнірів та розчищення баків системи крокування. Проводиться ремонт поворотної платформи з проведенням зварювальних робіт. До існуючого переліку необхідно обов’язково додати демонтаж головних блоків, ревізію електрообладнання та вант стріли, а також фарбування екскаватора (в залежності від погодних умов). Адже оновлена машина повинна мати і відповідний вид, про який дбають маляри-штукатури РБЦ.

Пересування на р/к № 6.

Наступним місцем призначення виїзної наради став роторний комплекс № 6 того ж Північного кар’єра. Він був зупинений на 20-денну пересувку магістральних конвеєрів. Такий процес характерний для верхніх роторних комплексів оксидних кар’єрів. Він проводиться для того, щоб забезпечити фронт робіт для нижнього комплексу. В даному конкретному випадку заходи щодо пересування на р/к №6 та капремонту КЕ № 175 дозволять звільнити західний торець для подальшої роботи р/к № 4.

Під час зупинки пересувається перший забійний конвеєр і нарощується поперечний. Ці заходи не можуть обійтися без вулканізації конвеєрної стрічки. У період пересування бригаді РМЦ необхідно склеїти 11 стиків. Крім того, паралельно здійснюється комплекс відновлювальних заходів на роторному екскаваторі та магістральних конвеєрах. Крім того, в процесі зупинки відновлюються трапи та площадки обслуговування. Для якісного здійснення пересування та інших запланованих заходів задіяні необхідні ресурси ремонтних цехів. Загальна сума витрат на проведення 20-денних відновлювальних робіт на р / к № 6 склала 3 млн. 600 тис. грн.

покровський гірничо-збагачувальний комбінат взяв курс на масштабне відновлення обладнання - изображение 3

І це тільки перший етап капітальних ремонтів, запланованих на поточний рік. Адже головна мета, яка переслідується в цей період, полягає в поліпшенні роботи оксидних кар’єрів. Для її досягнення свого масштабного відновлення очікують р/к № 9 Чкаловського кар’єру № 2, а також обидва комплексу Північного кар’єра. Якісне виконання таких серйозних завдань повинно підвищити працездатність і надійність гірничо-розкривного обладнання на тривалий термін. Не забули в програмі ВТР і про крокуючих екскаваторах. Після завершення капремонту на КЕ № 175, на черзі КЕ №№ 127, 122, 173 та 134.

Залишити коментар

Відправити