Ще одна «вибухова» сесія у Грушівці: сільського голову позбавили премії (ВІДЕО)

Ще одна «вибухова» сесія у Грушівці: сільського голову позбавили премії (ВІДЕО)

14 липня відбулася чергова, 9 сесія Грушівської сільської ради 8 скликання. Вона видалася не менш емоційною, ніж попередня, адже обговорювалися нагальні проблеми життя громади.

Епітет «вибухова» ми обрали не випадково, адже ще до початку розгляду черги денної депутати дуже бурхливо обговорили питання, що безпосередньо стосувалося вибухових речовин. Одна з компаній-виробників промислової вибухівки виявила бажання встановити поблизу Токівського лінію з виробництва підривних патронів, що використовуються у гірничовидобувній промисловості. А ще облаштувати поруч полігон з випробовування цих зарядів, адже тут зберіглась відповідна інфраструктура – склад вибухівки та огороджена земляними валами ділянка.

ще одна «вибухова» сесія у грушівці: сільського голову позбавили премії (відео) - зображення 1

Думки народних обранців з цього приводу розділились. Одні підтримали дану ініціативу, бо нове виробництво дозволить створити робочі місця, яких у сільській місцевості хронічно не вистачає. Інші, особливо представники Токівського, були не в захваті від такої перспективи. За їх словами, місце майбутнього полігону знаходиться менш ніж за 300 метрів від житла, і перспектива вибухів під вікнами односельців їх не влаштовує, незважаючи на запевнення виробників вибухівки, що вибухи будуть зовсім маленькими… До консенсусу сторони так і не дійшли, лиш погодились, що дане питання потребує активного обговорення із громадськістю.

ще одна «вибухова» сесія у грушівці: сільського голову позбавили премії (відео) - зображення 2

Далі депутати заслухали звіт керівника новоствореної Криворізької східної окружної прокуратури, до зони відповідальності якої нині відноситься Грушівська ОТГ. Також на сесії ухвалили зміни до бюджету територіальної громади, виділили матеріальну допомогу громадянам, внесли зміни до складу виконкому, обговорили питання безхазяйного майна, затвердили нові ставки плати за землю та розглянули цілий ряд земельних питань.

ще одна «вибухова» сесія у грушівці: сільського голову позбавили премії (відео) - зображення 3

Та найцікавішим стало наболіле питання премії сільського голови. Нагадаємо, частина депутатів неодноразово вимагала позбавити Сергія Мариненка премії через незадовільні показники роботи. Зокрема, народні обранці звинувачують голову у незадовільному фінансуванні медичних закладів громади та поганій організації роботи виконкому в цілому. Через суперечки щодо даного питання було зірвано одне з пленарних засідань сесії, а на іншому воно стало предметом бурхливої дискусії.

 

Цього разу Сергій Мариненко сам виступив з ініціативою зняти з себе премію, а зекономлені кошти направити на фінансування первинної медицини в громаді. Окремо акцентував увагу на тому, що прийняв таке рішення не під тиском.

ще одна «вибухова» сесія у грушівці: сільського голову позбавили премії (відео) - зображення 4
Микола Новохатько (за трибуною), озвучив цілий ряд претензій до роботи сільского голови Сергія Мариненка (крайній справа). 

Але цей крок не врятував голову від різкої критики з боку депутатів. Вони назвали таку ініціативу Сергія Мариненка красивим, але запізнілим жестом, що не вирішує системні проблеми громади, в першу чергу – різке погіршення фінансового стану. Також голову звинуватили у нераціональному використанні бюджетних коштів, зокрема – на численні юридичні консультації, у розвалі роботи сільради і виконкому, тощо. А ще вимагали від сільського голови на наступній сесії відзвітувати про свою роботу за останні місяці.        

«Голова усім розповідає, що ми хочемо його зняти. Але ніхто на ваше місце не претендує, ми просто хочем вас заставить працювати», - звернувся до Сергія Мариненка депутат Микола Новохатько.

Зрештою, після тривалого та надзвичайно бурхливого обговорення депутати все ж таки проголосували за позбавлення сільського голови премії. Також окремим рішенням були обмежені премії працівників виконкому. Зекономлені кошти – також на фінансування медицини. Сподіваємось, такі радикальні заходи допоможуть та мешканці Грушівської ОТГ будуть забезпечені належним медичним обслуговуванням.

Максим Зеленін
Фото та відео Євгена Січкаренка

Залишити коментар

Відправити