Що треба знати про СНІД (КОРИСНО)

Що треба знати про СНІД (КОРИСНО)

Джерело: Дніпропетровська ОДА

Всесвітня організація охорони здоров’я проголосила 1 грудня Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом. Ця жахлива хвороба налякала людство наприкінці минулого сторіччя. Із тих пір навколо неї утворилося чимало міфів. Що треба знати про СНІД? Як не підхопити вірус імунодефіциту? Які страхи є невиправданими? Як розпізнати хворобу? Про це розповіли в департаменті охорони здоров’я ДніпроОДА.

"У Всесвітній день боротьби зі СНІДом згадуємо про жертв цього жахливого недугу. А головне – вкотре акцентуємо на профілактиці хвороби. Найкраще – бути обізнаним щодо існуючих міфів та справжніх шляхів зараження", – зазначили в департаменті ДніпроОДА.

Не зайвим буде нагадати – ВІЛ та СНІД – не одне й те саме. ВІЛ – це вірус, що послаблює імунітет. Організм зараженої людини втрачає здатність захищатися від будь-яких інфекцій, і виникає імунодефіцит. 

"У хворого на СНІД розвиваються один чи декілька серйозних недугів, та через розлади в імунній системі людина не може їм протистояти", – розповіли в департаменті.

Заразитися ВІЛ можна через незахищений статевий акт, шприц, ін’єкції. Також підхопити вірус можна при використанні нестерильного інструментарію для тату та пірсінгу, чужої бритви або зубної щітки із залишками крові. 

ВІЛ не передається через укуси комарів, поцілунок чи рукостискання – якщо немає відкритих пошкоджень шкіри. Неможливо заразитися й повітряним шляхом, при використанні ванни, туалету, басейну.

Серед симптомів хвороби – лихоманка, діарея або збільшення лімфовузлів, що не проходять більше місяця, безпричинна втрата ваги більш ніж на 10%, затяжні вірусні захворювання, кашель та пневмонія. Хоча вірус може й зовсім не давати симптомів – протягом 10-12 років, зазначають фахівці. 

"Всі бажаючі здати аналіз на ВІЛ та СНІД можуть зробити це безкоштовно у Дніпрі – в міському та обласному СНІД-центрах, а також у кабінетах довіри свого району", – додали в департаменті ДніпроОДА.

Наразі в області зареєстровано понад 27 тисяч ВІЛ-інфікованих. Майже у третини з них діагностовано СНІД. 

Залишити коментар

Відправити