Театральна вистава – у подарунок жінкам Покровського (ФОТО, ВІДЕО)

Театральна вистава – у подарунок жінкам Покровського (ФОТО, ВІДЕО)

Газета "Нове місто+ТВ" продовжує розповідати вам, наші шановні читачі, про життя сусідів нашого міста. Цими вихідними нас запросили до Покровського, де на жінок села очікував чудовий творчий подарунок від талановитих односельців.

Творчий колектив місцевого Будинку культури під керівництвом Тетяни Коваленко намагається радувати мешканців Покровського цікавими та яскравими мистецькими заходами до всіх значущих свят. Нещодавно ми вже писали про новорічний звітний концерт, на якому декілька поколінь артистів села демонстрували свої творчі здобутки (http://novemisto.info/nexaj-vognyami-vse-zasyaye-z-novim-rokom-vas-vitayem-u-pokrovskomu-projshov-novorichnij-koncert-foto-video/).

А останніми днями вся країна відзначає свято весни та краси – 8 березня. Не залишилося осторонь і Покровське. 7 березня тут відбувся святковий концерт. А вже ввечері 10-го березня режисер Ольга Бомешко та обдаровані самодіяльні актори подарували односельцям чудову українську комедію "Фараони".

В історії світового театру є безліч робіт, де чоловіки виконують жіночі ролі. Але, за словами Ольги Бомешко, автор "Фараонів", український письменник та драматург Олексій Коломієць, пішов у своїй творчості далі: він не просто одягнув на героїв своєї п’єси хустинки та фартушки, а й повноцінно переклав на чоловічі плечі жіночі клопоти та турботи.

театральна вистава – у подарунок жінкам покровського (фото, відео) - изображение 1

Смотреть все фото (133 шт.) - Facebook

Попри назву, комедія "Фараони" присвячена зовсім не Древньому Єгипту, а звичайному українському селу 50-60-хх років минулого століття. Село-то звичайне, а от події в ньому відбуваються зовсім незвичайні. Гордовиті та поважні чоловіки, що звикли керувати колгоспом та своїми родинами, раптом змушені були помінятися місцями з дружинами. І дуже швидко виявили, що хатні клопоти, які вони раніше і за роботу не вважали, насправді дуже обтяжливі. А прийшовши додому після цілого дня тяжкої роботи в полі, зовсім нелегко готувати, прати та прибирати.

театральна вистава – у подарунок жінкам покровського (фото, відео) - изображение 2

Історія дуже яскрава та весела, сповнена простим, зрозумілим гумором та справжнім українським колоритом. Водночас, вона у дуже легкій та м’якій формі змушує замислитись на такі важливі теми, як рівноправ’я жінок та чоловіків, важливість порозуміння у родині, необхідність цінувати речі, які здаються таким простими та звичними.

Нам здалося, що найбільше задоволення від вистави  отримали представники старшого покоління глядачів. Що не дивно, бо ці люди чудово пам’ятають часи, про які розповідає п’єса. Часи, коли працю селян вимірювали "трудоднями", а радіоприймач у хаті був предметом розкоші та гордістю хазяїна. Але й молоді Покровського, судячи з усього, комедія припала до смаку. Хай світ навколо нас і змінюється, але конфлікти між чоловіками та жінками, подібні до описаних у "Фараонах", нікуди не зникли. Тож ця жартівлива вистава не тільки змусила присутніх щиро посміятися, а й дала привід для роздумів про власне сімейне життя.

театральна вистава – у подарунок жінкам покровського (фото, відео) - изображение 3

Окремо хочеться відзначити й майстерність самодіяльних акторів. Всі вони наскільки повно вжилися у образи, настільки щиро передавали емоції своїх персонажів, що їм мимоволі хотілося співпереживати. Дивлячись на таку натхнену гру навіть не вірилось, що дехто з них вперше вийшов на театральну сцену, а дехто не брав участі у виставах уже років з 20. Цього вечора свою творчість односельцям дарували Олена Шевцова, Галина Ємельянова, Сергій Плужник, Валентина Чайковська, Олексій Лобач, Ганна Бізугла, Олексій Шевченко, Микола Коваленко, Марія Колодій та Ярослав Денісов. А заслуженою винагородою для акторів стали щирі посмішки, веселий сміх та бурхливі оплески глядачів. Адже коли виступаєш перед рідними, близькими, друзями, сусідами, односельцями – це завжди дуже хвилююче, але й дуже приємно.

театральна вистава – у подарунок жінкам покровського (фото, відео) - изображение 4

На завершення вистави пролунали слова вдячності усім, хто допомагав у підготовці цього театрального свята: сільському голові Миколі Хнюкалу, депутатам сільради, колегам із Будинку творчості дітей та юнацтва Покрова, а також Будинку Культури села Капулівка.

Коли глядачі, щиро подякувавши за такий подарунок, вже почали розходитись, ми поспілкувалися з акторами. Серед них виявилися люди, що майже усе життя віддали роботі у галузі культури. Вони розповіли, що Покровське має давні театральні традиції. Вже кілька десятиліть тому тут були колективи, що носили почесне звання "народного театру". І зараз, коли у Будинку Культури з’явився молодий талановитий режисер та багато обдарованих акторів, ці славні традиції починають відроджуватись.

Євген Січкаренко, Яна Новицька

Залишити коментар

Відправити