Вшанували учасників бойових дій на території інших держав (додано ВІДЕО)

Вшанували учасників бойових дій на території інших держав (додано ВІДЕО)

Кожного року мешканці нашого міста збираються на Алеї Слави у річницю виводу радянських військ з Афганістану. Разом зі всією країною Покров 15 лютого вшановує учасників бойових дій на території інших держав.

У начебто мирні часи після закінчення Другої світової війни відбулися сотні локальних військових конфліктів. І українці, виконуючи завдання комуністичної партії та радянської держави, прийняли участь у багатьох з них. Наші співвітчизники побували у Кореї на В’єтнамі, в Анголі та на Кубі, у безлічі інших "гарячих точок" планети. І усюди намагалися гідно виконати свій військовий обов’язок. За часів незалежної України до когорти учасників бойових дій на території інших держав долучилися українські миротворці, що під егідою ООН виконували місії з підтримання миру по усьому світу.

Та найбільшим збройним конфліктом за межами своєї країни, в якому прийняли участь українці, стала, звісно, війна у Афганістані. Сотні тисяч наших співвітчизників пройшли через її горнило, десятки тисяч було поранено, тисячі не повернулися додому. І хоч з того дня, як останній солдат обмеженого контингенту радянських військ у Афганістані офіційно покинув його землю, пройшло вже 29 років, але рани, залишені тією війною, і досі болять.

вшанували учасників бойових дій на території інших держав (додано відео) - изображение 1

Смотреть все фото (18 шт.) - Facebook

Тож не дивно, що саме 15 лютого, в річницю виводу військ з Афганістану, в нашій країні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. У Покрові традиційний мітинг, приурочений до цієї пам’ятної дати, пройшов на міській Алеї Слави, де зібралися ветерани афганської війни, рідні та близькі загиблих воїнів та просто небайдужі городяни.

вшанували учасників бойових дій на території інших держав (додано відео) - изображение 2

Голова міської організації ветеранів Афганістану Станіслав Воловик привітав своїх побратимів з цим святом. Так, для них день закінчення тієї війни – це дійсно свято, але не тільки. Це також день, коли вони згадують бойових товаришів, що не повернулися з Афганістану, та тих, хто пішов із життя уже в мирні часи. Станіслав Воловик висловив глибоку вдячність усім мешканцям Покрова, які зберігають пам’ять про ту війну та підтримують ветеранську організацію.

вшанували учасників бойових дій на території інших держав (додано відео) - изображение 3

Благочинний Покровського благочиння отець Володимир також привітав присутніх з річницею виводу військ з Афганістану та з великим християнським святом Стрітення Господнього, що відзначається 15 лютого. Священник побажав усім городянам Божого благословення, а наостанок висловив одне з найзаповітніших бажань чи не кожного українця: щоб хоч наші діти не знали війни ні на своїй, ні на чужій землі.

вшанували учасників бойових дій на території інших держав (додано відео) - изображение 4

Окремі слова вдячності почули матері бійців, що не повернулися з афганської війни. Таланти нашого міста виконали пісні, присвячені тим подіям.

вшанували учасників бойових дій на території інших держав (додано відео) - изображение 5

Завершився мітинг покладанням квітів на Алеї Слави. А пізніше на міському кладовищі відбулася панахида за загиблими воїнами.

Євген Січкаренко 

Залишити коментар

Відправити