«Я просто вмію формулювати свої думки у тексти»: Руслан Горовий презентував у Покрові свої книги (ФОТО, ВІДЕО)

«Я просто вмію формулювати свої думки у тексти»: Руслан Горовий презентував у Покрові свої книги (ФОТО, ВІДЕО)

Як ми вже анонсували раніше, минулими вихідними до нашого міста завітав відомий журналіст, телережисер, волонтер та письменник Руслан Горовий. 25 листопада він презентував мешканцям Покрову кілька видань зі свого творчого доробку: книги "Казки на ніч", "40… або чому чуваки не святкують" та останню на даний час збірку оповідань "1000 і 1 ніч війни".

На презентацію автор приїхав не сам, а разом з Артемом Лобановим  – директором видавництва "ТаТиШо", що, власне, і видає книги Горового. Перше, що вразило гостей – це кількість людей, що прийшли на зустріч. І дійсно, гостинний зал Будинку творчості дітей та юнацтва хоч і не був заповнений вщерть, але процентів 80 місць були зайняті, що для такого формату заходу – чудовий результат. Також гостям сподобалося і саме наше невеличке, але затишне місто, екскурсію яким їм встигли провести перед презентацією.

Нагадаємо, що Руслан Горовий став відомий як тележурналіст, автор передачі "Служба розшуку дітей", яка за більш ніж 15 років існування допомогла знайти понад 1000 зниклих дітей. За цей проект Горовий отримав почесне звання Заслуженого журналіста України. Серед його робіт як режисера – короткометражні та документальні стрічки. А з 2002 року почали виходити книги Руслана.

Про свій письменницький талант автор скромно каже: "Я просто вмію формулювати свої думки у тексти. Це не залежить від мене, це відбувається абсолютно спонтанно. У якийсь момент голова переповнюється тим, що відбувається навколо, і тоді з’являються оповідання".

«я просто вмію формулювати свої думки у тексти»: руслан горовий презентував у покрові свої книги (фото, відео) - изображение 1

Смотреть все фото (18 шт.) - Facebook

Презентацію своїх творів Руслан Горовий почав з останньої поки що книги - "1000 і 1 ніч війни". Ця збірка оповідань присвячена Дані Дідику – 15-річному хлопцю, що загинув у лютому 2015 року під час ходи Гідності у Харкові. Даня став одним із тих, хто надихнув Руслана на написання книги про людей, долю яких змінила війна.

За словами Руслана, ця біда так чи інакше зачепила всіх у нашій країні, майже кожен втратив когось через події на Сході. Горовий закликає всіх, хто має такі історії, записувати їх, щоб пам’ять про загиблих не стерлася з часом.

Книга "1000 і 1 ніч війни" народилася під час численних волонтерських поїздок автора до зони АТО. Там він постійно спілкувався з бійцями, мирними жителями, що залишилися поблизу лінії фронту та в так званій "сірій зоні". Це вилилося у більш ніж чотири десятки коротких оповідань, що під різним кутами зору розкривають людський вимір війни.

В цій збірці немає сліпої ненависті до ворога чи фальшивого пафосу, якими часто грішать розповіді про події на Сході. Зате є спроба простою, зрозумілою кожному мовою показати життя, думки, почуття, емоції звичайних людей, що волею долі опинилися у незвичайних, часто страшних обставинах, та, попри все, не втратили своєї людяності. Власне, краще за автора про його творіння не скаже ніхто, тож просто процитуємо Руслана: "У цій книжці не про війну. У книжці про нас".

«я просто вмію формулювати свої думки у тексти»: руслан горовий презентував у покрові свої книги (фото, відео) - изображение 2

Наступна книга, оповідання з якої почули присутні на зустрічі – це "40… або чому чуваки не святкують". Руслан Горовий написав її напередодні власного 40-річчя. У оповідань, що увійшли до збірки, різні герої, події відбуваються у різній час, але все це розповіді про важливі етапи життя чоловіка – від 0 до 40 років. На цих сторінках – історії про кохання і зраду, в’язницю та армію, народження та смерть. Власне, такі історії чув кожний з нас, вони постійно відбуваються десь зовсім поруч, буквально у сусідньому під’їзді. І талант Руслана Горового саме в тому, що він зміг описати ці звичайні, на перший погляд, події дуже просто, і, водночас, проникливо. Напевно, багато хто, прочитавши "40…", впізнає у його героях самого себе, своїх друзів та знайомих, замислитись про власне життя.

Останньою презентованою книгою стала збірка "Казки на ніч", видана 2016 року. Коротенькі оповідання спочатку з’являлися у Фейсбуці автора, а згодом оформилися у повноцінну книгу. Тут є розповіді про війну та мир, про історичні події очима простої людини. В оповіданнях, як і у реальному житті, зовсім поруч знаходяться глибока драма і гумор, гіркі сльози та щира радість.  Це своєрідний зріз української сучасності, подій 2014-2015 років.

Нам здається, що люди, що витратили в цей вихідний день майже дві години свого вільного часу на зустріч з Русланом Горовим, не пожалкували. Адже вони на прикладі творів письменника  познайомились із сучасною українською літературою, почули оповідання з вуст автора та просто поспілкувалися з неординарною людиною.

«я просто вмію формулювати свої думки у тексти»: руслан горовий презентував у покрові свої книги (фото, відео) - изображение 3

Про неабиякий інтерес до творчості Руслана Горового свідчить і кількість його книг, що їх відразу після заходу заходилися купувати наші земляки (до речі, за доволі демократичним цінами). Ще довго після закінчення зустрічі автор підписував книги та спілкувався з читачами. Сподіваємося, це не останній його візит до нашого міста, адже слухати Руслана дійсно цікаво, а його приклад і справді може надихнути на творчість.

Євген Січкаренко

Залишити коментар

Відправити