Хрещення Господнє у Грушівці відзначили святом на березі водосховища (ФОТО, ВІДЕО)

Хрещення Господнє у Грушівці відзначили святом на березі водосховища (ФОТО, ВІДЕО)

Ми продовжуємо цикл матеріалів, присвячених життю сусідніх населених пунктів. 19 січня наші журналісти відправились до Грушівської об’єднаної територіальної громади. Тут, на березі Каховського водосховища, відбулися традиційні святкові заходи, присвячені Хрещенню Господньому.

У дитячому оздоровчому таборі "Зміна" є чудовий затишний пляж. Саме тут зібралися численні бажаючі випробувати свою силу духу та продемонструвати віру, скупавшись у крижаній воді. Не оминуло увагою такий масштабний захід і керівництво Грушівської об’єднаної територіальної громади – голова Валерій Попельнюк, депутат сільської ради Микола Новохатько та багато інших.

хрещення господнє у грушівці відзначили святом на березі водосховища (фото, відео) - изображение 1

Смотреть все фото (93 шт.) - Facebook

Розпочалося свято як годиться – з молитви та освячення хрещенської купелі. Потім перші сміливці, перехрестившись, увійшли у воду. Зважаючи на місцеві невеликі глибини, для того, щоб повноцінно зануритися, потрібно відійти метрів на 50 від берегу, та ще й під крижаним вітром. А потім повернутися тим самим шляхом. Але знайшлось немало тих, хто відважилися на цей відчайдушний крок. Причому серед них були не тільки суворі чоловіки, а й тендітні дівчата.

хрещення господнє у грушівці відзначили святом на березі водосховища (фото, відео) - изображение 2

Тих, хто вийшов з крижаної купелі, вже очікувало смачне частування – козацький куліш, шурпа, глінтвейн з місцевого вина. Причому абсолютно безкоштовно. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям виконавчого комітету, депутатського корпусу, підприємців та сільгоспвиробників громади. Люди з задоволенням куштували страви, спілкувалися, вітали односельців зі святом, власним прикладом підтверджуючи, що в українському селі вміють не тільки гарно працювати, а й весело відпочивати.

А поки люди святкували, наші журналісти взяли невелике інтерв’ю у голови територіальної громади Валерія Попельнюка. Перш за все він розповів, що Грушівська громада та місто Покров плідно співпрацюють у різних галузях. І не тільки тому, що розташовані поруч, а й через те, що мешканців наших населених пунктів об’єднують тісні родинні, дружні, спортивні зв’язки. Більше того, згідно з укладеним договором, мешканці Грушівської громади отримують вторинну медичну допомогу у міській лікарні Покрова. Тому Валерій Олексійович щиро подякував нашому місту за гарне відношення до сусідів.

хрещення господнє у грушівці відзначили святом на березі водосховища (фото, відео) - изображение 3

Валерій Попельнюк запросив усіх бажаючих відпочити на території Грушівської територіальної громади, а також оздоровити дітей у місцевих таборах відпочинку. За його словами, тут гарні умови, недорогі путівки, повноцінне п'ятиразове харчування та дбайливий персонал. У таборі "Зміна" цього року планують відремонтувати ще один корпус, де будуть приймати учасників різноманітних заходів, семінарів, виступів, змагань.

Розповів голова громади і про її останні досягнення. Одне з найголовніших – це те, що вдалося сформувати ефективну систему управління, при цьому уникнувши надмірного "роздування" керівних штатів. Так, наприклад, всією освітою та культурою в громаді керують лише три людини. Але це не завадило повністю забезпечити всі освітні та культурні заклади сучасною технікою та обладнанням. Таких позитивних прикладів вистачає і у інших сферах. Тому вивчати досвід Грушевської громади приїжджають колеги звідусіль.

хрещення господнє у грушівці відзначили святом на березі водосховища (фото, відео) - изображение 4

Побувавши у Грушівській об’єднаній територіальній громаді, ми побачили ще один наочний приклад того, як децентралізація дає можливість українському селу розвиватися. Були б лиш люди, які бажають працювати, та компетентне керівництво. І, схоже, у наших сусідів з Грушівки все це є.

Яна Новицька

Залишити коментар

Відправити