НАБУ є найефективнішою антикорупційною інституцією в Україні — опитування

НАБУ є найефективнішою антикорупційною інституцією в Україні — опитування

Національне антикорупційне бюро є найефективнішим серед державних органів України, що опікуються боротьбою з корупцією. Такими є результати опитування*, проведеного Американською торгівельною палатою щодо сприйняття рівня корупції в Україні.

46% опитаних переконані, що НАБУ є лідером у цій царині. Кожен четвертий респондент фронтменом боротьби з корупцією в Україні вважає директора Бюро Артема Ситника.

Попри те, що ідея створення Антикорупційного суду є новою, на думку 27% опитаних його поява в Україні доречна через дієвість такого інструменту.

Майже половина опитаних (47%) визнала зниження рівня корупції в країні впродовж останнього року. Водночас, дії в цьому напрямку й надалі мають залишатися пріоритетом №1 у політиці держави, зазначили респонденти. Кількість представників бізнесу, які дотримуються такої думки, впродовж останнього року зросла — з 82% у 2015 році до 87% у 2016 році.

Найбільш корумпованими інституціями в державі, за версією опитаних представників бізнесу, є суди (74% опитаних), податкові органи та митниця (56%), органи прокуратури (49%).

Серед найпоширеніших форм корупції респонденти, як і в попередні роки, відмічають вимагання хабарів. Але поширеність такого інструменту зменшилась: з хабарництвом стикнулись у 2016-му 68% опитаних проти 82% у 2015-му. Натомість більш ніж удвічі зросла кількість пропозицій про співпрацю з афільованими структурами (29% у 2016 році проти 14% у 2015-му). 41% респондент визнав, що їхній бізнес стикався з незаконним тиском й  отримував пропозицію за хабар його припинити.

Найбільшою перешкодою у боротьбі з корупцією в державі представники бізнесу вважають відсутність політичної волі. Симптоматично, що кількість тих, хто дотримується такої думки, впродовж останнього року зросла на 15 п.: з 48% у 2015-му до 63% у 2016-му.

Попри деяке зниження оптимістичних очікувань щодо перспектив боротьби з корупцією у 2017-му в Україні, тим не менше, майже кожен другий респондент вірить в успіх цієї діяльності (47%).

набу є найефективнішою антикорупційною інституцією в україні — опитування - изображение 1

*Опитування проведене Американською торгівельною палатою у жовтні 2016 році методом анкетування серед членів палати. Учать в опитуванні взяли 122 респонденти, з яких 103 – співробітники міжнародних компаній, 45% – посадовці вищої ланки у топ-менеджменті, 70% – співробітники компаній зі штатом понад 100 тис. Опитування щодо рівня сприйняття корупції Американська торгівельна палата проводить щороку, починаючи з 2014 р.

Джерело: Сайт НАБУ

Залишити коментар

Відправити