СБУ відмовляється розслідувати системні підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському, – НСЖУ

СБУ відмовляється розслідувати системні підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському, – НСЖУ

За останні два роки в Кам’янському, що на Дніпропетровщині, було здійснено 5 підпалів редакцій і майна журналістів. Винних і досі не знайдено, хоча деякі з цих справ бралися під контроль на найвищому рівні правоохоронних органів.

Джерело: Служба інформації Національної спілки журналістів України

Через небезпечну ситуацію із системним залякуванням ЗМІ Національна спілка журналістів України спільно з Незалежною медіа-профспілкою звернулася до Служби безпеки України з проханням об’єднати всі випадки й порушити справу за статтею про терористичну діяльність. Однак відомство відмовляється брати на себе таку відповідальність, про що повідомляє в листі на адресу НСЖУ.

"Викладену в зверненні інформацію враховано відповідними підрозділами Служби безпеки України в ході здійснення оперативно-службової діяльності та у разі виникнення передбачених законодавством підстав буде вжито заходів реагування згідно з повноваженнями, визначеними нормативно-правовими актами", – йдеться в листі за підписом начальника Департаменту захисту національної державності СБУ.

сбу відмовляється розслідувати системні підпали змі та залякування журналістів у кам’янському, – нсжу - изображение 1

І поки відомство чекає на "виникнення передбачених законодавством підстав", аби вжити хоч якихось заходів, журналісти в Кам’янському живуть у постійній напрузі, бо не знають, звідки чекати наступного удару.

– Правоохоронці бездіяльні – стільки часу вже минуло, але жодного поступу в розслідуваннях немає. По моїй справі зібралося вже три томи, проте особу зловмисника й досі не встановлено. У приватних розмовах правоохоронці зізнаються, що розслідування так і не відбудеться – на це немає політичної волі, – каже Сергій Гузь, головний редактор сайту "Город 5692".

Власне, все почалося ще 2016 року, коли під двері редакції "Событие сегодня" підклали коробку з гранатами та записку з погрозами. Далі у 2017-му невідомі підпалили авто Станіслава Милославського, головного редактора видання "Антимафия". За кілька місяців зловмисники підпалили друкарню, де віддрукували свіжий номер згаданої "Антимафии". Восени невідомі підпалили гараж редактора газети "Событие сегодня" Михайла Балтакси. Так само 2017-го підпалили автівку Сергія Гузя, головного редактора сайту "Город 5692". А в липні вже цього року від підпалу постраждала редакція газети "Событие".

Серед постраждалих, відзначає Сергій Гузь, опинилися журналісти, які готували матеріали про корупційні схеми місцевих чиновників та великого бізнесу.

Від редакції "Нового міста + ТВ": Наша газета вже писала про події у Кам’янському в цьому матеріалі: http://novemisto.info/vyzhigat-svobodu-slova-ognem-v-kamenskom-podozhgli-redakciyu-mestnojj-gazety/. На жаль, подібні випадки характерні і для нашого міста. Зокрема, у нашої газети ще два роки тому було викрадено веб-камеру (http://novemisto.info/u-nashej-gazety-ukrali-veb-kameru/)., а майно нашого головного редактора та членів його родини зазнало підпалів (http://novemisto.info/kak-gorodskaya-vlast-zastavlyaet-lyudej-rabotat-v-nechelovecheskix-usloviyax/). Як і у випадку з Кам’янським, винні у цих злочинах досі не покарані.

Залишити коментар

Відправити