Станіслав Новицький: «Тільки «БАТЬКІВЩИНА» змусить місцеву владу працювати ефективно»

Станіслав Новицький: «Тільки «БАТЬКІВЩИНА» змусить місцеву владу працювати ефективно»

Вже зовсім скоро в Україні пройдуть місцеві вибори. 25 вересня мешканці Покрова обиратимуть новий склад міської ради та міського голову. Напередодні цієї важливої події ми поспілкувалися з діючим депутатом, журналістом та громадським активістом ­– Станіславом Новицьким, який очолив виборчий список до міськради від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Про необхідність конструктивної опозиції, відносини з колишнім та діючим мерами, проблеми міста та шляхи їх вирішення – у нашому ексклюзивному інтерв’ю.

Вітаю, Станіславе. Ви – досить популярна у місцевих соцмережах людина. Хтось через вашу активну громадську позицію вважає вас одним із небагатьох послідовних захисників інтересів жителів міста. Інші ж пишуть, що ви це все робите виключно заради піару. Де правда?

Вітаю. Насправді, мені досить чудно чути про те, що коли журналіст пише про проблемні питання життя міста, а депутат піднімає актуальні питання на сесіях – це піар. Вважаю, що це нормальна робота журналіста і депутата. Якщо я бачу проблему –то не буду про неї мовчати, а буду використовувати всі доступні мені ресурси для її вирішення. І практика свідчить, що широке публічне обговорення складних питань дійсно сприяє їх вирішенню.

А що стосується піару… От коли людину, припустимо, високопосадовця виконкому, який отримує за свою роботу немалі кошти, починають понад усіляку міру хвалити у офіційних СМІ просто за те, що він виконує свою роботу – це, я вважаю, піар. Коли виявляється що заходи, які пройшли за бюджетні кошти, насправді відбулися «за підтримки» та «під патронатом» того ж високопосадовця – це також піар, та ще й за наші з вами кошти.

Вас, вашу родину пов’язують з колишнім міським головою Іваном Цупровим. Кажуть, що ви дієте у його інтересах, готуєте підґрунтя для його повернення…

Ну, власне кажучи, список кандидатів на посаду міського голови наочно демонструє, що в найближчі п’ять років Іван Іванович повертатись не збирається. Тому реальність всіх цих чуток приблизно така ж, як і решти фантастичних історій, що розповідають про мене та моїх рідних деякі місцеві псевдо-ЗМІ.

До Івана Цупрова я відношусь з повагою, він є братом мого батька - Володимира Новицького. Але за всі ті роки, які Іван Іванович був головою, ми не отримували жодних преференцій від цих родинних зв’язків. Комунальне майно за безцінь не купували, жодних «теплих» посад у органах місцевої влади не отримували, в "бюджет міста" ніколи не лізли. А тепер порівняйте з тим, як за останні роки піднялися статки рідних та близьких діючого мера – і питання відпадуть самі.

А ще кажуть, що вся ваша опозиційна діяльність – це просто особиста неприязнь до діючого міського голови Олександра Шаповала?

На це питання я відповім словами людини, яку поважаю – мого однопартійця, народного депутата України Вадима Івченка. Якось під час зустрічі з партійним активом, у нього запитали: «А  «Батьківщина» знаходиться у опозиції до діючого президента і уряду?». На що Вадим Євгенович відповів: «Ми знаходимось у опозиції не до конкретних особистостей, а до курсу, яким вони ведуть країну».

Так і у випадку нашого міста. Ті претензії, які у мене та у моєї родини є до Олександра Шаповала, ми вирішуємо у суді, і досить успішно. А в опозиції «Батьківщина» знаходиться до нецільового використання бюджетних коштів, корупційних схем та оборудок, частина яких зараз розглядається у суді…

Як наслідок – незважаючи на децентралізацію та постійне зростання міського бюджету в період з 2016 по 2019 роки, місто виявилось нездатним реалізовувати масштабні проєкти без сторонньої підтримки. Як тільки потужне фінансування з області припинилося – зупинилися реконструкції Дендропарку та парку Гірників, на незрозумілі строки відкладено капітальні ремонти декількох навчальних закладів. А місцева влада продовжує хвалитися досягненнями минулих років, зробленими обласним та державним коштом. І одна з причин такої ситуації, на мою думку – це відсутність реальної опозиції у поточному складі міської ради.

І як це пов’язано? Чим допоможе опозиція у місцевій раді?

Розумієте, саме вкрай слабкий контроль з боку міськради за роботою виконавчого комітету призвів до практичної всевладності міського голови та його підлеглих. На жаль, у поточному скликанні дуже мало депутатів звертали увагу на дії виконкому, публічно піднімали питання про законність тих чи інших рішень. Та й коли піднімали, міський голова та лояльна до нього більшість завжди перешкоджали продуктивному обговоренню таких складних питань.

Наслідки очевидні: безконтрольне зростання житлово-комунальних тарифів, зокрема, на водопостачання та на утримання будинків і прибудинкових територій, корупційні схеми, в організації яких правоохоронці підозрюють міського голову, продаж за безцінь майна громади та багато іншого.

Ось чому потрібна потужна конструктивна опозиція в місцевій раді, яка буде чітко вказувати міському голові та його підлеглим на недоліки у їх роботі, скасовувати їх незаконні рішення. От тоді рада перетвориться дійсно у представницький орган громади, а не буде мовчазним доповненням до виконкому. А поки що доводиться захищати інтереси громади іншими методами.

Якими саме?

Суди. Ми виграли ряд судових процесів у міської влади, довели незаконність численних рішень виконкому та міської ради. На жаль, є процес який ми програли, минулого року ми оскаржили у суді рішення виконкому про підвищення тарифу на водопостачання та водовідведення. Кілька місяців судових засідань, постійні поїздки власним коштом до Дніпропетровського обласного адміністративного суду, витрати на юридичну допомогу. Але тепер точно знаємо, як боротися з непомірними тарифами, та отримали безцінний досвід та розуміння того, як працює місцева влада.

Тим більше, що плату за воду нам все-таки вдалося зменшити, хоч і не набагато. Влітку 2019-го, паралельно із судовим процесом, ми звернулися до Держпродспоживслужби з проханням перевірити економічну обґрунтованість діючого на той момент тарифу на воду в Покрові. Відповідна перевірка пройшла, і дійсно виявила невідповідності. Тариф було понижено. Так, всього на 29 копійок за кубометр – з 29 грн 34 коп. за куб до 29 грн 5 коп. за куб. Але яка місцева організація партії зробила хоч щось подібне для жителів міста? Та й у міськвиконкомі, схоже, зрозуміли, що більше не зможуть вільно здирати кошти з населення, і заплановане ще наприкінці минулого року підвищення тарифу до 36 гривень за куб так і не відбулося.  

Чому саме ВО «Батьківщина» може стати тією конструктивною опозицією, про яку ви говорите?

«Батьківщина» вже понад два десятиліття стоїть на захисті прав українців. Наш лідер Юлія Тимошенко - принципова людина, яка завжди чесно і послідовно йшла своїм курсом. І коли члени партії бачили, що курс діючої влади не відповідає інтересам більшості жителів – «Батьківщина» переходила в опозицію.

Тож і на місцевому рівні для нас це не буде новиною. Крім того, у Дніпропетровській області сформована міцна, єдина команда, де є чітка взаємодія між кандидатами у депутати різних рад. Ми отримуємо постійну підтримку від голови обласної парторганізації Антоніни Ульяхіної, активно співпрацюємо з головою Нікопольського осередка, кандидатом у депутати обласної ради Олександрою Сотулою. Тож навіть якщо ми будемо єдиною опозиційною силою у Покровській міськраді, ми не будемо самотніми.

А хто ті люди, з якими ви йдете до ради? За якими критеріями ви відбирали кандидатів?

В нашому спискові ­– дуже різні люди, з різним життєвим досвідом, своїми цікавими історіями. Дуже шкода, що у форматі короткого інтерв’ю я не можу розповісти про кожного з них. Скажу лише, що при складанні списку не гналися за ресурсними кандидатами, бізнесменами чи авторитетами. Для нас важливо інше: щоб людина була чесною, порядною, готовою працювати на благо міста та поділяла програмні положення партії. А ще, у нашому списку ви не знайдете жодного корупціонера, чиновника чи високопосадовця. Бо той, хто пов’язаний з місцевою владою, потім буде голосувати не так, як потрібно місту та його мешканцям, а так, як потрібно його безпосередньому начальнику.  

Звідки ви знаєте, які саме проблеми міста потрібно вирішувати?

Після того, як у 2016 році мій батько заснував газету «Нове місто + ТВ», на нашу редакційну пошту ми почали постійно отримувати звернення від мешканців з різних проблемних питань. Коли газеті перекрили можливості для реалізації, ми зосередилися на розвитку інтернет-ЗМІ, стали активніше розвивати наш сайт та групи у соцмережах. І звернень стало ще більше. А згодом я відкрив свою громадську приймальню в центрі міста, і люди почали звертатися до мене як до депутата і журналіста безпосередньо.

За ці роки було отримано сотні заяв громадян, на їх основі направлено більше 700 інформаційних запитів, депутатських звернень, заяв про кримінальні й адміністративні правопорушення та інших документів до органів державної влади, місцевого самоврядування, комунальних підприємств, правоохоронних органів, тощо. Якщо проаналізувати їх зміст, то можна чітко виділити основні проблеми, що хвилюють мешканців Покрова.

 • Бездіяльність або незадовільна робота комунальних служб;
 • Низька якість комунальних послуг;
 • Поганий стан житлового фонду;
 • Складний екологічний стан міста та його околиць;
 • Проблеми з виділенням земельних ділянок та незаконним будівництвом;
 • Бездіяльність органів місцевого самоврядування з вирішення вищезазначених питань.

Про кожну таку історію можна розповідати дуже довго. Власне, опис багатьох типових ситуацій ви можете прочитати на нашому сайті. На жаль, багато питань не вдалося вирішити саме через відсутність достатньої підтримки у міській раді. Ось чому місту потрібна потужна фракція «Батьківщини» у новому скликанні. 

Які ваші пропозиції по розвитку міста? Над чим буде працювати «Батьківщина» в міській раді?

Ключова відмінність нашої партії від інших – ми не нав’язуємо жителям Покрова своє бачення його майбутнього, ми вирішуємо ті питання, з якими до нас звертаються. Тож виходячи з проблем, озвучених вище, ми ставим перед собою наступні пріоритети: 

 • Жорсткий контроль над діяльністю виконкому. Скасування через міську раду та у судовому порядку незаконних рішень чиновників.
 • Належна якість комунальних послуг у відповідності до законів та державних норм – чиста вода, прибрані під’їзди, своєчасні якісні ремонти.
 • Справедлива земельна та будівельна політика у місті. Земельні ділянки повинні отримувати ті, хто має на них право, а не ті, хто пов’язаний бізнес-інтересами з міською владою.  А нові торговельні об'єкти не повинні з’являтися посеред клумб, пожежних проїздів та за півтора метри від вікон квартир.
 • Стимулювання підприємницької активності у місті. Наповнювати бюджет треба не через підвищення податків та витискання останніх соків з малих та великих підприємств, а завдяки спрощенню відкриття власного бізнеса, зменшенню податкового навантаження на новостворені підприємства, створенню сприятливого інвестиційного клімату.
 • Розвиток культури та туристичної привабливості міста, використання історії, природних та техногенних пам’яток Покрова для популяризації нашого міста за його межами та залучення додаткових інвестицій.
 • Підтримка талановитих дітей, розвиток дітячого спорту у місті.
 • Забезпечення централізованого водопостачання на території Шолоховського старостинського округу.
 • Недопущення закриття об'єктів інфраструктури. Ми одні з небагатьох боролися проти ліквідації шкіл в Олександрівці та на Чортомлику. З вашою підтримкою, ми не допустимо подібного у майбутньому!    

Наша програма – це не висічений у скелі моноліт, а жива, динамічна структура, що розвивається у відповідності до потреб мешканців міста. Тому кожний городянин може стати автором програми «Батьківщини». Саме в донесенні проблем і запитань кожного громадянина до міської влади, сприянню їх вирішенню на місцевому рівні, ми і вбачаємо завдання партії.    

І якщо наша партія отримає достатню підтримку на виборах, вона змусить місцеву владу працювати ефективно.

Інтерв’ю записав Максим Зеленін

Залишити коментар

Відправити