Віра Данилівна Мозолевська звернулася до мешканців міста Покров

Віра Данилівна Мозолевська звернулася до мешканців міста Покров

"Мешканцям славного міста Покрова, яке ще донедавна називалося Орджонікідзе.

Для Бориса Мозолевського ваше місто залишилося сонячним щасливим спогадом і живою мрією до його останнього земного дня. Минуло 46 років з дня величної події – знахідки золотої скіфської Пекторалі і царського поховання у Товстій Могилі, які згодом науковий світ визнав знахідкою 20 століття.

Вже 24 роки немає Бориса Миколайовича і от знову ваше місто поринуло у ті незабутні спогади.

Сказати, що я вдячна місту за пам'ять і шану тим подіям – це нічого не сказати. Я щиро вражена до глибини душі щедрими зусиллями і бажанням вашого міста правдиво оцінити і усвідомити значення тих подій.

Передивившись відео, була здивована непідробною задушевністю учасників заходів, обсягом робіт щодо облаштування території парку, названого на честь Бориса Мозолевського.

Дуже сподобалось оформлення пам'ятного каменя у центрі парку, приємно вразило, що пам'ятну стелу відкривали саме діти, бо кому, як не їм відкривати для себе історію вашого багатого краю. А він безкінечно багатий історичними подіями, мужніми і гордими людьми, які населяли його і постійно боронили, копалинами, степом, курганами, щедрим сонцем.

Сподобалась душевна атмосфера свята, піднесеність, сонячність, відвертість і небайдужість учасників дійства. Вражена проникливим прочитанням віршів Бориса Миколайовича, адже в поезії він був завжди щирим і чесним.

Дуже задоволена і вважаю надзвичайно цінною ідею розмістити у цьому парку скіфські стели, які Б. Мозолевський звозив з розкопаних ним курганів, тобто "заселити" парк законними "мешканцями" степу. Адже так вдасться поєднати історичність Вашого краю із сьогоденням, відобразити безперервність життя на землі: від пращурів до сучасників.

"Це наша з вами спільна Батьківщина,

Бо як ви з неї вирвете мене?..."

(Б. Мозолевський)

Загалом День Пекторалі у Покрові був проведений, як заведено казати, на високому, я б навіть сказала, на витонченому культурному рівні.

Доземне спасибі всі, хто долучився до організації свята, зробив його цікавим, змістовним, а головне – щирим.

Мені дуже шкода, що я не змогла бути присутньою в цей день у місті.

Я дякую всім мешканцям міста за сердечність у проведенні Дня Пекторалі. Нехай їм добром воздасться за щирість і пам'ять про Бориса, який вважав Ваше місто своїм домом, нехай постійними супутниками Покрова будуть успіх і процвітання.

З повагою, Віра Мозолевська"

Матеріал надав наш читач Вадим Крушинський

Залишити коментар

Відправити