На Дніпропетровщині четверо людей отруїлися грибами

На Дніпропетровщині четверо людей отруїлися грибами

В Дніпропетровській області отруїлися грибами чотири людини. Випадки були зафіксовані у Марганці, Апостоловому, Новомосковську та Дніпрі. Всі постраждалі отримали кваліфіковану медичну допомогу. Про це повідомили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

"Нині у розпалі – грибний сезон. "Тихе полювання" приваблює і знавців, і тих, хто намагається визначити "їстівність" лісної знахідки через Інтернет, – зазначили в департаменті охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА. – Вкотре нагадуємо грибникам про обережність. Найкраще – взагалі не вживати зібрані лісові смаколики, а купити у магазині штучно вирощені печериці чи гливи. Якщо все ж наважилися, збирайте виключно ті гриби, які добре знаєте і в яких упевнені".

Люди отруювалися зібраними гливами, рядовками.

"Постраждалі збирали гриби у межах міста, посадках. Цього категорично неможна робити. Адже в таких місцях навіть їстівні гриби накопичують багато токсинів, тож непридатні для вживання", – сказали у департаменті.

Ознаки отруєння можуть проявитися і через півгодини після вживання грибів, і за добу. Це біль у животі, нудота, судоми, головний біль, галюцинації, втрата свідомості. При появі перших симптомів слід якомога швидше викликати "швидку" або звернутися до лікаря. Поки чекаєте на доктора, пийте багато води і постарайтеся викликати в себе нудоту, підкреслили у департаменті.

Джерело: Дніпропетровська ОДА

Залишити коментар

Відправити